Wypróbuj bilety na smartfona w Poznaniu!

Zakupienie biletu komunikacji miejskiej nie musi być problemem – wystarczy mieć pod ręką swojego smartfona. Teraz z opcji kupna biletów przez urządzenia mobilne można korzystać również w Poznaniu. Jak to zrobić?

Kiedyś, aby zakupić bilet komunikacji miejskiej, trzeba było iść do kiosku albo kupić go bezpośrednio u kierowcy. Teraz mamy do dyspozycji nowoczesne biletomaty, które są znacznie wygodniejsze w obsłudze. To jednak nie wszystko, ponieważ w wielu polskich miastach można kupować także bilety przez smartfona – to możliwe również w Poznaniu, gdzie do dyspozycji mamy aplikację mPay.

Zakupienie biletu przez swój telefon albo smartfon z zainstalowaną aplikacją jest naprawdę bardzo łatwe i szybkie. W tym celu wystarczy tylko pobrać aplikację i zainstalować ją u siebie, założyć konto użytkownika i od razu można przeprowadzać płatności – nie trzeba mieć wtedy gotówki, ponieważ płacimy całkowicie on-line.

Aplikacja mPay, która pozwala nam na dokonanie zapłaty za bilety w Poznaniu, jest bardzo łatwa w obsłudze. Po instalacji i wprowadzeniu swoich danych wybieramy metodę płatności. Do wyboru mamy trzy opcje, a mianowicie przedpłacona portmonetka w aplikacji, podpięta karta płatnicza lub karta w elektronicznym portfelu kart MasterPass. W przypadku portmonetki dokonujemy wcześniejszego doładowania konta przelewem, natomiast przy płatności kartami opłata jest pobierana bezpośrednio z konta albo karty kredytowej. Szczegółowe informacje znajdziemy na https://www.mpay.pl/uslugi/bilety-komunikacji-miejskiej/bilety-poznan/

Jeśli chcemy dokonać zakupu biletu, możemy zrobić to od razu po wejściu do pojazdu. Nie musimy wtedy szukać drobnych i sprawdzać, gdzie położony jest najbliższy działający biletomat. W aplikacji wybieramy rodzaj biletu i zniżkę, jeśli nam przysługuje, a potem dokonujemy opłaty, potwierdzając ją osobistym kodem PIN. Do wykonania transakcji potrzebujemy dostępu do internetu.

Bilet jest wtedy zapisywany na naszym koncie. Jeśli w autobusie albo tramwaju dojdzie do kontroli, pokazujemy bilet w aplikacji – nie musimy już wtedy mieć połączenia z internetem. To zatem najwygodniejszy sposób na kupno biletów w Poznaniu!

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz