Poznań na weekend: gdzie warto się wybrać?

Targi Retro Motor Show dla miłośników starych samochodów, festiwal Poznań Baroque dla tych, którzy kochają muzykę dawną i Jesus Christ Superstar w Arenie z Markiem Piekarczykiem w roli głównej. Do tego koncerty Happy sad, Pezeta, Fismola i Jaromira Nohavicy: w weekend 4 -6 listopada poznaniacy będą mieli naprawdę duży problem z wyborem!

4 listopada na MTP rozpoczyna się Retro Motor Show (pawilony 5, 5A i 6A), na których będzie można podziwiać prawie 300 zabytkowych samochodów z całego świata. W programie także interesujące spotkania: z Emilem Rau, pogromcą fotoradarów, Arkadym Fiedlerem, wnukiem słynnego podróżnika, który przemierzył świat fiatem 126p i pokaz restauracji zabytkowych samochodów w Akademii Renowacji. Targi potrwają do 6 listopada.

W tym samym czasie, ale w pawilonie nr 3, odbędą się Poznańskie Targi Piwne. Weźmie w nich udział blisko 100 wystawców, w tym aż 60 producentów piw rzemieślniczych z całej Polski. Dodatkowymi atrakcjami imprezy są koncerty oraz panele i warsztaty kierowane do blogerów piszących o piwie.

Retro Motor show

4 listopada rozpoczyna się także festiwal Poznań Baroque prezentujący muzykę dawną. Pierwszy koncert zatytułowany "Orkiestrowy Telemann w wersji kompaktowej" rozpocznie się o godzinie 18.00 w Sali Wielkiej CK Zamek. O 20.30 w tym samym miejscu rozpocznie się drugi koncert "Muzyczny esej o ludzkiej bezsilności". Festiwal potrwa do 12 listopada.

Piątek jest także pierwszym dniem Nostalgia Festival Poznań. Jest on - po raz pierwszy w historii - poświęcony w całości Henrykowi Mikołajowi Góreckiemu. Festiwal odbędzie się w dniach 4-6 listopada.

O godzinie 19.00 warto wybrać się do MP2 (MTP) na koncert zespołu Happysad. Podczas koncertu będzie można usłyszeć największe przeboje zespołu, a w roli supportu wystąpią grupy Ted Nemeth i Eleanor Gray.

O tej samej porze Teatr Muzyczny zaprasza na koncert Bończyk & Krzywański, laureatów Konkursu Piosenki Autorskiej o nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego. Koncert "Czarno-białe" ślady jest adresowany do fanów piosenki z dobrym tekstem, szczególnie twórczości Grzegorza Ciechowskiego, Republiki oraz Depresjonistów i odbywa się w ramach Festiwalu Frazy. Natomiast Filharmonia Poznańska proponuje koncert  "Gwiazdy światowych estrad: Niemieckie Requiem", podczas którego usłyszymy Ein deutsches Requiem op. 45 Johannesa Brahmsa.

Teatr w Poznaniu

Również o 19.00 w PoemaCafe rozpocznie się koncert muzyki greckiej "In memoriam Nikosowi Chadzinikolau", a Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA zaprasza na premierę spektaklu "Całe życie w dresach" Justyny Tomczak-Boczko. To próba opowiedzenia o doświadczeniu bycia matką niepełnosprawnego dziecka, podczas którego poczucie humoru jest niezbędne.

O godzinie 20.00 w Blue Note rozpocznie się koncert Fismolla, wokalisty, instrumentalisty, kompozytora i autora tekstów tworzącego muzykę akustyczną i liryczną.

5 listopada na kolejne koncerty zaprasza festiwal Poznań Baroque. Tym razem w Sali Wielkiej o 18.00 rozpocznie się koncert "Händel: Niemiec, Włoch, Anglik... a może Hiszpan?", a o 20.30 "Przed Bachem grano też na skrzypcach". O tej samej porze w Sali Ziemi na MTP zagra Jaromir Nohavica, jeden z najpopularniejszych czeskich artystów. Gościnnie wystąpią Zuzanna i Kieslowski. Koncert odbywa się w ramach Festiwalu Frazy.

O godzinie 19.00 w Blue Note zagra Dezerter, a w sali MP2 MTP - Pezet. Natomiast o 20.00 w Arenie rozpocznie się spektakl Jesus Christ Superstar. W roli tytułowej wystąpi Marek Piekarczyk. Spektakl będzie można obejrzeć jeszcze raz w niedzielę, 6 listopada, o godzinie 17.00.

6 listopada o godzinie 11.00 najmłodsi poznaniacy będą mile widziani w Concordia Design na spotkaniu z baśniami i bajkami z czterech stron świata.

O godzinie 18.00 rozpoczną się w Sali Wielkiej CK Zamek kolejne koncerty festiwalu Poznań Baroque. Pierwszy zatytułowany jest "Lekarstwo na miłość". O 20.30 rozpocznie się drugi koncert "O płaczliwym Niemcu w Londynie, dowcipnym Francuzie w Paryżu i Bachu udającym lutnistę na klawesynie".

Koncert

Klub  Blue Note zaprasza o godzinie 18.00 na XVII Charytatywny Koncert Jesienny w ramach 25-lecia Lions Klub Poznań Polonia. Wystąpi zespół Bibobit, a dochód zostanie przeznaczony na wakacje dla dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka i paczki dla dzieci chorych na cukrzycę. O tej samej porze w Teatrze Wielkim rozpocznie się koncert Rafała Siwka, basa światowej sławy i solisty największych scen operowych.

O 19.00 w Sali Ziemi MTP wystąpi zespół Audiofeels z zupełnie nowym, spektakularnym programem "On The Rocks!". O godzinie 20.00 w Teatrze Muzycznym zagrają Łona/ Webber, duet ze szczecina, w skład którego wchodzą raper Adam "Łona" Zieliński i producent Andrzej "Webber" Mikosz.

Źródło:poznan.pl

 

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz