Wystawa Fotoportalu na dziedzińcu Urzędu Miasta

Na dziedzińcu Urzędu Miasta stanęła wystawa fotografii, zawierająca nagrodzone prace zebrane na Fotoportalu. Ekspozycja zdjęć poznańskich fotografów potrwa do 29 września.

Fotoportal to serwis internetowy, który pełni funkcję oficjalnej galerii zdjęć Poznania. Swoje prace dodają do wspólnej galerii zarówno profesjonalni fotograficy jak również amatorzy.

Co miesiąc na Fotoportalu organizowane są konkursy. Najlepsze prace wybierane są w dwóch kategoriach: tematycznej i ogólnej. Każdy pasjonat fotografii może wziąć w nich udział - zgłosić swoją pracę lub zagłosować na ulubione zdjęcie.

Temat konkursu jest ogłaszany na początku każdego miesiąca. W kategorii tematycznej zwycięzcę wybiera jury. Oprócz tego, szansę na wybór laureata mają także internauci, którzy głosując na daną fotografię wybierają zwycięzcę w kategorii ogólnej.

Poznań w obiektywie

(fot.poznan.pl/Fotoportal)

Konkursy cieszą się dużą popularnością. W ciągu roku, użytkownicy Fotoportalu dodali ponad 1500 fotografii.

Dodatkowo każdego roku spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu zdjęć wybierane są te najlepsze. Jury przyznaje jedną nagrodę główną i dwa wyróżnienia. Taki sam przywilej maja internauci w plebiscycie prowadzonym stronie www.fotoportal.poznan.pl

Na Wolnym Dziedzińcu prezentowane są fotografie, które zdobyły nagrody i wyróżnienia we wszystkich konkursach na Fotoportalu w 2015 roku.

Wystawa potrwa do 29 września.

Źródło:poznan.pl

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz