Czy warto iść do dietetyka? Kiedy pomoże dietetyk? Jak wybrać specjalistę od żywienia w Poznaniu?

Do dietetyka chodzi coraz więcej ludzi. Porad szukają nie tylko osoby, które chcą schudnąć, ale także ci, którzy zdecydowali się na zmianę nawyków żywieniowych lub ci, którzy muszą inaczej się odżywiać ze względu na konkretną chorobę. Co dają konsultacje u dietetyka? Kiedy warto iść na wizytę do specjalisty? Jak wybrać dobrego dietetyka w Poznaniu?

Gdzie szukać dietetyka w Poznaniu?

Wszelkie konsultacje ze specjalistą od żywienia są jak najbardziej wskazane. Pomoże on ustalić odpowiedni dla potrzeb naszego organizmu jadłospis, wyjaśni jak odżywiać się zdrowo, a przy tym być zmotywowanym do zmian. Dietetyków z Poznania warto szukać w takich rankingach  jak https://ranking.abczdrowie.pl/s/dietetyk/poznań, gdzie można nawet umówić wizytę z wybranym specjalistą od żywienia. Dostępne są tam także informacje na temat wykształcenia czy specjalizacji, a także cenne opinie pacjentów, które często mają istotny wpływ na wybór dietetyka.

Kiedy pomoże dietetyk?

Do dietetyka najczęściej udają się osoby, które chcą schudnąć, a samodzielnie wprowadzane diety nie przynoszą rezultatów. Specjalista od żywienia przeanalizuje sytuację pacjenta, zleci wykonanie konkretnych badań i dopasuje menu do indywidualnych potrzeb danej osoby. Przekaże też, w jaki sposób odżywiać się, by przyniosło to efekty. Oczywiście nie można ograniczać się do jednej wizyty. Potrzebnych jest kilka konsultacji, dzięki którym będzie można sprawdzić, czy dana dieta daje rezultaty, a jak nie, to jakie wprowadzić modyfikacje, żeby zbędne kilogramy znikały.

Dietetyk pomoże także ustalić dietę, kiedy dana osoba na coś choruje. Po takie wskazówki najczęściej sięgają pacjenci z cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, podwyższonym cholesterolem, a także osoby, które mają różne problemy z układem pokarmowym. Dietetyk może także doradzić jak odżywiać się w czasie ciąży, co powinny jeść mamy karmiące piersią lub jakie produkty są wskazane podczas menopauzy.

Pójść do dietetyka mogą także osoby, które są świadome złych nawyków żywieniowych i zwyczajnie chcą je zmienić. Czasem nie wiadomo czym można zastąpić lubiane produkty, które nie do końca są zdrowe. Dietetyk ma wiedzę na ten temat i pomoże dopasować dietę do indywidualnych upodobań.

Dlaczego warto iść do dietetyka?

Przede wszystkim dla własnego zdrowia. Produkty żywnościowe mogą w istotny sposób wpłynąć na jakość naszego życia, wzmocnić organizm podczas chorób i poprawić samopoczucie. Tylko osoba, która wie, co powinien spożywać ktoś, kto chce schudnąć, jest obciążony chorobami czy źle czuje się po spożyciu konkretnych potraw, może dopasować indywidualnie menu do potrzeb pacjenta, co poprawi nie tylko samopoczucie, ale i zdrowie. Dietetyk także zmotywuje do zmian, podpowie jak być wytrwałym w nowej diecie i ułoży jadłospis tak, by nie był on monotonny, a urozmaicony. Z usług specjalisty od żywienia powinny korzystać także dzieci, które są uzależnione od słodyczy i innych niezdrowych przekąsek. Dietetyk wskaże czym je zastąpić i wybierze produkty, które dla najmłodszych będą smaczne, ale i atrakcyjne.

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz