Muzyka poprzedniego wieku

Muzyka towarzyszy ludziom niemal od zawsze. Już starożytni potrafili świetnie bawić się przy tanecznych rytmach. Przez wieki ewoluowała ona wraz z człowiekiem i dziś związany z nią jest cały przemysł, dzięki któremu możemy bez trudu zagłębić się w muzykę z dowolnego okresu. Jedną z najciekawszych muzycznie epok z pewnością był wiek XX. Powojenny świat uraczył nas zupełnie nowymi brzmieniami i gatunkami, które wniosły powiew świeżości i przekonały do siebie miliony słuchaczy. Doskonałym przykładem jest tutaj szczególnie druga połowa wieku – na scenie debiutowały wtedy chociażby rock i heavy metal. Powstały wtedy nieśmiertelne hity, które do dziś goszczą na playlistach wielu z nas. Nawet osoby młode, które nie mogą pamiętać tego okresu, z lubością odnajdują się w rytmach muzyki sprzed kilku dziesiątek lat. Przykłady „nieśmiertelnych” zespołów i artystów można mnożyć niemal bez końca – Iron Maiden, Abba, Metallica czy Modern Talking są znane niemal każdemu. Jest pośród nich także zespół Queen, który zachwyca słuchaczy mieszanką stylów, rodzajów ekspresji i niezapomnianym wokalem. 

Queen czyli Freddie i spółka

Zespół Queen to prawdziwy klasyk – jego początki sięgają roku 1970. Ciężko uwierzyć, że w 2020 roku będziemy obchodzili już 50. rocznicę powstania tej kultowej grupy. Najbardziej rozpoznawalną postacią Queen był oczywiście Freddie Mercury – ekscentryczny muzyk, który zawojował światową scenę muzyczną. Jest on autorem takich klasyków jak: „Killer Queen”, „We Are the Champions”, „Crazy Little Thing Called Love” czy „Bohemian Rhapsody”. Ostatni z wymienionych utworów stał się także tytułem filmu biograficznego o zespole, który okazał się kinowym hitem. Queen zajmuje także szczególne miejsce w sercach wielu polskich miłośników muzyki – aktywne są nawet fan cluby i serwisy poświęcone wyłącznie ich twórczości. Wielu naszych rodaków zna największe hity zespołu – ma jednak problem z rozgryzieniem tekstów i ich tłumaczeniem. Nie są oni jednak ze swoim problemem zostawieni sami sobie 

Teksty piosenek Queen

Gdzie znajdziemy teksty piosenek Queen? Z pomocą przyjść nam może niezawodny internet. To właśnie w sieci znajduje się największa baza danych wykonawców, artystów, tekstów, teledysków i tłumaczeń. W tym gronie nie może rzecz jasna zabraknąć Queen – teksty wszystkich piosenek zespołu znajdziemy między innymi pod adresem https://teksty.pinbook.pl/queen. W serwisie znajdziemy również teksty, teledyski i tłumaczenia do niemal wszystkich największych przebojów – zarówno polskich, jak i zagranicznych. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby wraz ze znajomymi zorganizować wieczór karaoke. Możemy także zrelaksować się przy największych hitach – tym razem w pełni świadomi tekstu i jego znaczenia.

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz