Dancing Poznań: zapraszamy na Dziedziniec UMP!

XXIII Warsztaty Tańca Współczesnego i XIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca - 20 sierpnia w stolicy Wielkopolski rozpoczyna się festiwal Dancing Poznań 2016. Spektakl inaugurujący "Usłyszeć taniec" odbędzie się na Dziedzińcu UMP.

"Usłyszeć taniec" to pierwszy w Polsce i jeden z kilku na świecie projektów łączących flamenco, muzykę irlandzką i jazz. To harmonijny kolaż różnych tradycji muzycznych we współczesnych aranżacjach, barwne widowisko, w którym taniec stanowi integralną część muzyki, a muzyka - tańca, różne kultury muzyczne spotykają się w jednym miejscu, a tradycja i współczesność to synonimy.

Projekt tworzą, pod kierunkiem Tomasza Bieli, wybitni muzycy: Michał Czachowski, Ewelina Grygier, Małgorzata Mycek, Andrzej Kowalski i Wojciech Braszak. Tancerze to soliści widowisk w Europie i USA: Mateusz Wójcik, Agata Teodorczyk, Karol Drzewoszewski, Marta Czyż. Efektem ich współpracy jest unikalne, ethnojazzowe widowisko, które pokazuje, jak mogą współistnieć różnorodne kultury we współczesnym świecie.

Widowisko na dziedzińcu rozpocznie się o godzinie 21.00.

Dancing Poznań jest znanym w całej Europie przedsięwzięciem, które odwiedza co roku setki osób kochających taniec, pragnących uczyć się go pod okiem doskonałych pedagogów z całego świata. W ramach tegorocznych Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego uczestnicy mają do dyspozycji zajęcia prowadzone w czterdziestu technikach - od ballet dance przez taniec współczesny, jazz, aż po hip-hop oraz dancehall.

Festiwal tańca

"Kształt Warsztatów to wspólne dzieło, które tworzymy od 23 lat" - wyjaśnia Ewa Wycichowska, dyrektor artystyczny Dancing Poznań 2016, na jego stronie. - "Z jednej strony My: organizatorzy i pedagodzy, a z drugiej Wy: uczestnicy. Przenikanie się naszych dążeń, pragnień, celów i możliwości jest siłą, która pokonuje wszelkie trudy i przynosi oczekiwany efekt w postaci sierpniowego Dancing Poznań, wielkiego wspólnego tańczenia, pełnego dobrej energii, która jak kula toczy się i zmienia nas i świat".

Dancing Poznań 2016 to nie tylko warsztaty. To także XIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca, podczas którego będzie można obejrzeć 13 spektakli, między innymi Tchekpo Dance Company, Kieleckiego Teatru Tańca i Polskiego Teatru Tańca. Bilety są w sprzedaży od 16 sierpnia dostępne na stronie bilety.ptt-poznan.pl i na stronie CK Zamek oraz w kasach CK Zamek i PTT.

Festiwal potrwa do 27 sierpnia, a dokładny program wydarzeń można znaleźć na jego stronie: http://dancing.ptt-poznan.pl/

Źródło:poznan.pl

 

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz