Uczelnie wyższe w Poznaniu. Dlaczego warto wybrać WSB?

W stolicy województwa wielkopolskiego działa łącznie kilkadziesiąt uczelni – zarówno publicznych jak i prywatnych, artystycznych i medycznych. W Poznaniu funkcjonuje też politechnika czy AWF. Spośród tych wszystkich szkół wyższych warto jednak wybrać Wyższą Szkołę Bankową – i to z kilku powodów.

Program nauczania dostosowany do realiów rynku pracy

Młodzi ludzie coraz częściej oczekują, że na studiach nauczą się rzeczy, które następnie wykorzystają bezpośrednio w pracy zawodowej. I o ile w przypadku niektórych kierunków faktycznie tak jest, o tyle nierzadko studenci, po kilku miesiącach nauki, czują się głęboko rozczarowani – przede wszystkim sztywnym, skostniałym programem studiów. Bardzo często nauka na danym kierunku nie ma nic wspólnego ze współczesnymi realiami; to z kolei oznacza, że studenci wprawdzie zdobywają wiedzę z danej dziedziny, ale już na starcie – zdezaktualizowaną.

Warto jednocześnie zwrócić uwagę na fakt, że nie wszystkie szkoły wyższe popełniają ten błąd. W Wyższej Szkole Bankowej programy studiów często są konsultowane z przedsiębiorcami, którzy najlepiej są w stanie ocenić, czy absolwenci danego kierunku, dzięki zdobytej wiedzy, będą mogli bez przeszkód podjąć pracę w branży. To realne uwzględnienie potrzeb rynku pracy. Dzięki temu młodzi ludzie mogą szybciej rozwinąć swoją karierę zawodową – bez konieczności samodzielnego zdobywania wielu umiejętności, na przykład na dodatkowych kursach czy szkoleniach. Więcej o programach poszczególnych kierunków można przeczytać na stronie https://www.wsb.pl/poznan/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia.

Nowoczesna infrastruktura i ułatwienia dla studentów

Przy wyborze uczelni warto kierować się nie tylko ofertą studiów czy ich programem, ale także – tym, co uczelnia oferuje studentom na co dzień. W WSB mogą oni liczyć na bezpłatne wi-fi czy możliwość wypoczynku w przerwach między zajęciami w specjalnie zaaranżowanych strefach. Oprócz tego mają stały dostęp do nowoczesnej, świetnie wyposażonej biblioteki i mogą korzystać z dodatkowych materiałów do nauki zamieszczonych na elektronicznej platformie Moodle. Warto też pamiętać, że budynki WSB w Poznaniu są położone w ścisłym centrum miasta – dzięki czemu łatwo do nich dojechać.

WSB w Poznaniu najchętniej wybieraną uczelnią niepubliczną w Polsce

Wybór Wyższej Szkoły Bankowej warto rozważyć także z innego powodu. Jak się okazuje, WSB w Poznaniu (razem z wydziałami w Chorzowie i Szczecinie) to najchętniej wybierana uczelnia niepubliczna w Polsce. Tak wynika z danych dotyczących rekrutacji na rok akademicki 2020/2021, opublikowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W najnowszej rekrutacji wybrało ją łącznie aż 10 940 osób. To z kolei najlepszy dowód na to, że studenci WSB cenią sobie naukę na tej uczelni – i aktywnie polecają ją innym osobom, które jeszcze nie zdecydowały gdzie chcą studiować.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz