Gdzie szukać pracy w Niemczech bez znajomości języka?

​Szukasz pracy w Niemczech? Najlepiej od zaraz, z zakwaterowaniem i bez znajomości języka? Najlepszym rozwiązaniem będą agencje pośrednictwa pracy, które często mają zróżnicowane oferty zatrudnienia. Jest też jednak inna, równie bezpieczna możliwość. Zwłaszcza dla kobiet, które chcą bez inwestowania pieniędzy przed wyjazdem nauczyć się podstaw języka i zdobyć lepszą pracę za zachodnią granicą.

Praca w Niemczech od zaraz bez znajomości języka – jakie masz możliwości?

Znajomość języka niemieckiego, nawet podstawowa, zwiększa Twoje szanse na dobry zarobek za naszą zachodnią granicą. Mimo to w Niemczech nie brakuje też pracy dla osób bez znajomości języka. Możesz wtedy znaleźć zatrudnienie między innymi:

  • na taśmach w zakładach produkcyjnych z różnych branż;

  • przy pakowaniu i segregowaniu produktów oraz prostych pracach magazynowych;

  • przy zbiorach warzyw i owoców;

  • jako pomoc kuchenna

  • przy sprzątaniu domów, biur i innych budynków;

  • na budowach oraz przy rozbiórkach;

  • przy pracach remontowych i wykończeniowych.

Czasami też umiejętności komunikacyjne nie będą wymagane w takich zawodach jak kierowca, rzeźnik, malarz, tapicer, elektryk, dekarz, cieśla, stolarz, lakiernik czy operator CNC. Pracę w Niemczech od zaraz bez znajomości języka najłatwiej jednak znaleźć w sezonach zbiorów owoców i warzyw oraz w okresach przedświątecznych, świątecznych i w wakacje, gdy w wielu branżach wzrasta zapotrzebowanie na pracowników.

Praca w Niemczech z zakwaterowaniem bez znajomości języka – gdzie jej szukać?

Gdy nie znasz języka, potrzebujesz nie tylko oferty pracy, najlepiej po polsku, lecz zwykle także pomocy ze znalezieniem mieszkania czy załatwieniem niezbędnych formalności. Pracę w Niemczech z zakwaterowaniem i bez znajomości języka można znaleźć choćby:

  • przez znajomych, którzy już pracują za granicą;

  • na polskojęzycznych portalach ogłoszeniowych;

  • przez agencje pośrednictwa pracy i inne firmy, które zapewniają zatrudnienie.

Ostatnie rozwiązanie jest najbezpieczniejsze, bo masz pewność, że praca będzie legalna i na ustalonych wcześniej warunkach. Co więcej, niektóre firmy oferują kursy językowe od podstaw, za które nie płacisz przed wyjazdem, a zyskujesz w ten sposób gwarancję lepszej pracy. Przykładem takiej firmy jest Promedica24, która zapewnia zatrudnienie dla opiekunek osób starszych w Niemczech (sprawdź oferty na: https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/praca-w-niemczech/).

Kurs języka i praca opiekunki seniorów to atrakcyjna propozycja, zwłaszcza dla kobiet

Na stronie Promedica24 znajdziesz oferty dla opiekunek o różnym doświadczeniu i umiejętnościach językowych. Niekiedy wystarczy Ci podstawowa znajomość języka niemieckiego. Wcześniejsze doświadczenie w opiece nad osobami starszymi czasem też nie będzie wymagane, bo niezbędnych rzeczy dowiesz się na obowiązkowym szkoleniu.

Niezbędne minimum znajomości języka zdobędziesz natomiast na organizowanych przez firmę ukierunkowanych kursach, które są dostępne dla każdej opiekunki – w wielu różnych miastach i online. Udział w kursie nieznacznie wpłynie na wysokość Twojej późniejsze wypłaty, ale ogólne koszty będą zdecydowanie niższe, niż wynosi rynkowa cena kursu.

Takie rozwiązanie to bardzo atrakcyjna propozycja, szczególnie dla kobiet, którym znacznie trudniej niż mężczyznom jest znaleźć pracę w Niemczech od zaraz bez znajomości języka. Ponadto praca będzie lepiej płatna oraz prawdopodobnie bardziej satysfakcjonująca, zróżnicowana i lżejsza fizycznie niż możliwości, które są dla Ciebie dostępne obecnie.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz