Skuteczne sposoby na walkę z cellulitem`

Nieestetyczna, pomarańczowa skórka to problem większości kobiet. Pojawić może się na różnym etapie życia: w okresie dojrzewania, w czasie ciąży czy nawet znacznie później, po przejściu menopauzy, kiedy zaczynają się problemy z utrzymaniem wagi. Czy można go szybko i skutecznie wyeliminować? Nie ma złotych środków, które sprawią, że cellulit zniknie w kilka dni. Da się jednak go usunąć przy odrobinie starań bądź zastosowaniu odpowiednich zabiegów kosmetycznych. Sprawdźmy, jak z nim walczyć. 

Aktywność fizyczna sposobem na dobry wygląd

Wysiłek wpływa nie tylko dobrze na nasze samopoczucie, ale przede wszystkim wygląd. Nic więc dziwnego, że pomaga skutecznie walczyć z cellulitem. Masz cellulit na udach, a może na brzuchu? Zacznij od ćwiczeń! W zależności od tego, której części ciała dotyka cellulit, ćwicz ją najintensywniej. Jeżeli są to uda lub pośladki dobrym rozwiązaniem będą biegi, zwłaszcza interwałowe. Nadmiar lipidów nie tak łatwo wyeliminować, jednak jeśli poświęcisz na sport przynajmniej 2-3 godziny tygodniowo, to w niedługim czasie zauważysz zadowalające efekty. Ruch ma duże znaczenie, ponieważ pozwala pobudzić krążenie, a dzięki temu, nasze mięśnie zaczynają pracować jeszcze wydajniej. 

Używaj kremów i balsamów

Pobudzić krążenie pomaga także odpowiedni masaż. Najlepiej gdy zostanie on połączony ze stosowaniem dobrych, sprawdzonych kosmetyków. W aptekach czy drogeriach bez problemu można znaleźć specjalne kremy i balsamy, których celem jest zniwelowanie cellulitu. W tym przypadku duże znaczenie ma jednak regularność ich stosowania. Zazwyczaj należy używać ich 2-3 razy w ciągu dnia. Jest to bardzo istotne, ponieważ sporadyczna pielęgnacja nie przekłada się na żadne rezultaty. Masaż stymuluje za to krążenie krwi oraz płynów, dzięki czemu dochodzi do zerwania tkanek tłuszczowych.

Zdrowa dieta

Rola diety jest nieoceniona jeżeli chodzi o nasz wygląd. Kobiety, które pragną pozbyć się cellulitu, powinny spożywać dużo błonnika oraz produktów pełnoziarnistych. Do codziennej diety warto włączyć także warzywa i owoce, gdyż za ich sprawą łatwo pozbędziemy się toksyn z organizmu, także tych powodujących grudkowatość skóry. Po jakie produkty trzeba sięgać? W naszym menu muszą znaleźć się ryby, ananasy, cytryny, szparagi oraz brokuły. Konieczne jest przy tym spożywanie dużej ilości wody. Jej niedobór powoduje zaburzenia wymiany płynów.

Zdecyduj się na zabiegi kosmetyczne

Profesjonalne zabiegi kosmetyczne mogą wiele zdziałać. W walce z cellulitem pomoże m.in. endermologia, uważana obecnie za najskuteczniejszą metodą likwidacji pomarańczowej skórki. Na czym ona polega? To masaż całego ciała, który wykonuje się przy użyciu głowicy wyposażonej w rolki sterowane elektronicznie. Endermologia w Poznaniu przeprowadzana jest pod okiem doświadczonych specjalistów, dlatego warto się na nią zdecydować.

Cellulit może okazać się dość problematyczny, jednak nie musi towarzyszyć nam zawsze. Wystarczy zastosować się do powyższych wskazówek, aby zapomnieć o pomarańczowej skórce i cieszyć się zdrową, piękną skórą. W większości przypadków konieczne będzie zastosowanie specjalnych zabiegów kosmetycznych.

 

Artykuł partnera zewnętrznego

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz