Znamy datę Challange Poznań 2017

Największe zawody triathlonowe w Polsce odbędą się w weekend 24 - 25 czerwca, podobnie jak w latach 2013-2015 w rejonie Jeziora Maltańskiego (wyjątkiem będzie rzecz jasna trasa kolarska). System workowy, błyskawiczne przejście do stref zmian, liczne wydarzenia towarzyszące i idealne warunki do uprawiania tej dyscypliny zagwarantują, zdaniem organizatorów, kolejny rekord frekwencji.

Tegoroczne Mistrzostwa Europy na Długim Dystansie rozegrane w ramach Enea Challenge Poznań udowodniły, że stolica Wielkopolski jest idealnym miejscem dla tej dyscypliny nie tylko pod względem infrastruktury czy tras, ale także kibiców i sportowego klimatu, który niósł każdego z zawodników do mety.

Triathlon o skali międzynarodowej jakim był tegoroczny Enea Challenge Poznań to także zastrzyk dla lokalnej gospodarki i promocja miasta. Zawodnicy z 38 krajów, którzy odwiedzili Poznań wraz z rodzinami spali, jedli, robili zakupy a przede wszystkim zwiedzali miasto. Podobnie będzie w przyszłym roku, dzięki sławie jaką uzyskał Poznań dzięki organizacji Mistrzostw Europy na dystansie długim.

Challenge Poznań 2017 będzie zawodami przygotowanymi przez zawodników i dla zawodników - oznacza to, że wszystkie dotychczasowe postulaty triathlonistów zostaną uwzględnione. Zwiększenie komfortu rywalizacji, jej tempa i bezpieczeństwa oraz dodatkowych możliwości kibicowania (punkty kibica) i aktywizacji to najważniejsze elementy kolejnego święta tej dyscypliny w Poznaniu. Możliwość ubezpieczenia startu, dodatkowe kategorie wiekowe, mnogość konkurencji i klimat poznańskiej imprezy to czynniki gwarantujące kolejne rekordy frekwencji.

Zawody triathlonowe

(fot. poznan.pl/Enea Challenge Poznań 2016)
 

Ponadto zachowany zostanie system workowy, który gwarantuje szybką zmianę w strefach oraz tegoroczny układ wyjścia z wody i rozmieszczenia stref. Tzw. "finiszer", czyli meta wraz z przyległą strefą znajdą się w rejonie trybun POSiR, co będzie nowością w stosunku do poprzednich lat. Proponowany układ zapewni jeszcze lepsze czasy zawodników i możliwości kibicowania na trasie.

Zapisy wystartowały 1 września, tylko w tym miesiącu preferencyjna cena 299 PLN na dystansie średnim, 149 PLN na dystansie 56,5 km oraz 79 PLN na sprincie. W pakiecie zawodnicy otrzymają także dodatkowe ubezpieczenie NNW i możliwość ubezpieczenia od rezygnacji ze startu. Zapraszamy do odwiedzenia strony Challenge Poznan gdzie można znaleźć kompletny harmonogram imprezy oraz wizualizację poszczególnych stref.

Źródło: poznan.pl

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz