Dieta dla sportowca - dieta pudełkowa dla aktywnych

Życie sportowca składa się z ciągłych poświęceń i wyrzeczeń. Obok ciężkiego, wielogodzinnego treningu, najcięższe z nich dotyczą przede wszystkim diety.

Posiłki powinny dostarczać niezbędnych substancji odżywczych, muszą być także regularnie przyjmowane, aby mocno eksploatowany organizm nie stracił energii do działania. Jak przekonują eksperci, to właśnie dieta ma największy wpływ na właściwy rozwój organizmu. W wielu przypadkach to od niej zależą osiągane rezultaty oraz podatność na kontuzje. Niestety – mało kto ma czas na planowanie i przyrządzanie pełnocennych posiłków. Na szczęście dzięki diecie pudełkowej nie będziemy musieli się o to martwić.

Dieta sportowca

Dieta osób regularnie uprawiających sport znacznie różni się od przyzwyczajeń żywieniowych osób, które prowadzą mniej aktywny tryb życia. Przede wszystkim wypełnia zupełnie inne zadanie – przyswajane substancje odżywcze muszą błyskawicznie nadbudowywać zniszczone tkanki. To właśnie dzięki temu procesowi udaje się rozbudować określone partie mięśniowe. Poza tym dieta ma olbrzymi wpływ na ogólną sprawność organizmu. Odpowiednio pobudzony metabolizm umożliwia zrzucanie zbędnych kilogramów, przy jednoczesnym wzroście efektywności mięśni. My z kolei czujemy się znacznie lżej, jesteśmy silniejsi i bardziej wydolni, nie musimy się także obawiać o wzdęcia czy niestrawność.

Cechy diety dla sportowca

Dietę dla sportowca można opisać jednym słowem: więcej. Musi znaleźć się w niej więcej kalorii, ponieważ energetyczne zapotrzebowanie organizmu jest znacznie wyższe. Więcej musi być jednak także innych substancji. Zwłaszcza białek i węglowodanów. Te pierwsze odpowiadają za rozbudowę mięśni, drugie są najlepszym paliwem, które jest spalane w trakcie ćwiczeń. Dieta sportowca musi także wyróżniać się regularnością – posiłki należy spożywać w równych odstępach czasowych, aby nie stracić energii i umożliwić rozrost tkanek.

Dieta pudełkowa Fat Killer

Idealnym rozwiązaniem jest dieta Fat Killier przygotowana przez dietetyków i kucharzy Eatzone. Występuje w trzech planach kalorycznych idealnych dla sportowców, poddających każdego dnia organizmy olbrzymim obciążeniom (1700-2200-2700 kalorii). Każdy z 5. posiłków to idealne źródło białka i innych substancji odżywczych, niezbędnych dla rozbudowy tkanki mięśniowej. Dzięki odpowiedniej stymulacji metabolizmu możliwe jest jednak zrzucenie niechcianych pokładów tłuszczu.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz