Podkładka pod monitor - gwarancja komfortowej pracy

Codzienna praca przy komputerze może wpływać negatywnie na postawę kręgosłupa oraz zmęczenie oczu, dlatego tak istotną kwestią jest stworzenie sobie odpowiednich warunków na powierzchni biurka. Jednym z niezbędnych akcesoriów, który wpływa na komfort, zdrowie i większe skupienie w trakcie wykonywania tego typu obowiązków jest podkładka pod monitor. Co przemawia za jej zakupem i jakimi kwestiami kierować się podczas jej wyboru?

Ergonomiczna podstawka pod monitor Fellowes

Bez wątpienia komputer to jeden z najbardziej rewolucyjnych wynalazków tego wieku, który wpłynął na zmianę wszystkich dziedzin życia, w tym rynku pracy. Obecne obowiązki zawodowe coraz większej liczby osób wiążą się z kilkugodzinnym przesiadywaniem przed komputerem. Niestety mało kto zastanawia się, czy jego miejsce pracy jest odpowiednio komfortowe, co przekłada się nie tylko na wzmożoną wydajność, ale również jest kluczową kwestią dla jego zdrowia. Dlatego osoby, których praca wiąże się z długotrwałym przesiadywaniem w jednej pozycji oraz wielogodzinnym wpatrywaniem się w ekran komputera, powinny wyposażyć się w ergonomiczną podstawkę pod monitor.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli podkładek pod monitor, które mają na celu niwelować zmęczenie w trakcie pracy oraz wpływać na prawidłową postawę kręgosłupa. W jaki sposób takie ergonomiczne stanowisko wpływa na komfort pracy? Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że wysokość monitora powinna być dopasowana do wysokości wzroku. W przypadku osób o niskim lub bardzo wysokim wzroście wybór regulowanej podkładki pod monitor może chronić oczy przed zmęczeniem oraz przeciwdziałać powstawaniu bólu karku i pleców.

Ponadto wiele modeli tego akcesorium biurowego umożliwia właściwą organizację pracy np. niektóre z nich są wyposażone w praktyczne szufladki, pojemniki np. na przybory piśmiennicze oraz klipsy do zawieszania karteczek  z informacjami.

podkładka

Jaką podkładkę pod monitor wybrać?

Stworzenie komfortowego miejsca pracy stanowi klucz do efektywnego i komfortowego wykonywania obowiązków. Jak już wiadomo obecność podkładki pod monitor może łagodzić napięcie mięśni szyi i ramion oraz chronić oczy przed nadmiernym zmęczeniem. Nie mniej, aby akcesorium spełniało oczekiwane funkcje, musi być odpowiednio dopasowane do modelu komputera. Zasadniczą kwestią jest to, czy dobieramy podkładkę do laptopa, czy też komputera stacjonarnego. Oczywiście podkładki pod laptopa powinny być o wiele lżejsze i bardziej mobilne, natomiast w przypadku zakupu podstawki pod komputer stacjonarny warto kierować się rodzajem udźwigu, który wpływa na stabilność konstrukcji.

Kolejnym kryterium w doborze podkładki pod monitor są jej wymiary oraz maksymalna waga wytrzymałości. Podczas zakupu warto również zwrócić uwagę, czy podstawka posiada możliwość kilkustopniowej regulacji wysokości, gdyż wpływa to bezpośrednio na prawidłową postawę ciała, co z kolei przekłada się na lepszą koncentrację, gdyż klatka piersiowa ma odpowiednie warunki do swobodnego wypełniania tlenem.

Dla bardziej wymagających klientów polecane są szczególnie obrotowe podkładki pod monitor, które umożliwiają maksymalną swobodę w trakcie pracy przy komputerze. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w pracy zespołowej, gdy bardzo istotną kwestią jest mobilność monitora. Z kolei osoby, które posiadają małe biurka powinny zdecydować się na zakup nieco podwyższonej podkładki, pod którą po skończonej pracy z łatwością można schować klawiaturę czy myszkę. Innym praktycznym rozwiązaniem są wspomniane wcześniej modele wyposażone w szuflady na dokumenty czy pojemniki na długopisy i pieczątki.

Dawniej wszystkie podkładki pod monitor charakteryzowały się zbliżonym projektem, przez co odznaczały się uniwersalnym wyglądem. Obecnie w sprzedaży dostępna jest szeroka gama produktów, charakteryzująca się odmiennym designem, dzięki czemu każdy z powodzeniem dobierze model, współgrający z wystrojem wnętrza. 

Podkładka pod monitor stanowi gwarancję komfortowej i efektywnej pracy, gdyż zapobiega zmęczeniu wzroku oraz napięciu mięśni szyi i ramion. Bardzo istotną kwestią jest jednak umiejętne dopasowanie tego akcesorium do modelu komputera, gdyż tylko wtedy spełnia oczekiwane przez nas funkcje.

Materiał zewnętrzny, wyposaz-biuro.pl

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz