Znajdź bilety na najlepsze koncerty w Poznaniu

Wraz z letnią pogodą do Poznania zawitają artyści, którzy zdobyli serca fanów oryginalnym podejściem do swojej twórczości. Kasia Nosowska wielokrotnie udowodniła, że świetnie czuje się w roli muzycznego kameleona, a każdy z jej solowych albumów przynosi powiew świeżości. Nouvelle Vague pokazuje, że punk i bossa nova mogą tworzyć wyjątkowo udany mariaż, natomiast grupa This Will Destroy You od kilkunastu lat tworzy wyłącznie kompozycje instrumentalne. Sprawdźcie, które bilety na koncerty w Poznaniu warto upić już dziś.

Nosowska na Targu

Smaczne jedzenie i świetna muzyka to połączenie idealne. 4 czerwca w Poznaniu ten miks pozytywnych emocji zapewni Kasia Nosowska, która pojawi się na poznańskim Nocnym Targu Towarzyskim z solowym repertuarem. Kasia Nosowska jest niekwestionowaną ikoną muzyki alternatywnej, która po opuszczeniu zespołu Hey znalazła własne, świeże brzmienie. Na każdej z kolejnych płyt przynosi zaskoczenia i wywołuje zachwyt zarówno wśród fanów, jak i krytyków. Industrialne przestrzenie Nocnego targu Towarzyskiego w Poznaniu to świetne miejsce do prezentacji jej przesyconego elektroniczymi brzmieniami repertuaru z ostatniego solowego krążka „Basta”. Kasia Nosowska zainauguruje sezon koncertowy na Nocnym Targu Towarzyski, gdzie później wystąpią między innymi Daria Zawiałow czy Nocny Kochanek. Koncert odbędzie się 4 czerwca o godzinie 19:00. Zarezerwuj bilety na koncerty w Poznaniu.

Muzyczna nowa fala

Przepisem na muzyczny sukces jest mikst talentu i świeżych, autorskich tekstów i kompozycji. Z tą tezą Trudo się nie zgodzić, ale francuski kolekty Nouvelle Vague podążył zupełnie inną drogą, budując popularność na coverach. Marc Colin i Olivier Libaux wpadli na ten pomysł w roku 2013, zainspirowani zjawiskiem francuskiej nowej fali w kinematografii. Wspólnie ze zmieniającymi się wokalistkami tworzą nowe aranżacje świetnie znanych utworów, utrzymanych w charakterystycznym rytmie bossa novy. Francuskiej przeróbce na przestrzeni 15 lat kariery poddawali przede wszystkim utwory z nurtu punk i post-punk, w tym zespołów Joy Divisoon, The Clash, Depeche Mode czy Blondie. Ich twórczość pokazuje, że wprawa i fantazja pozwala godzić ze sobą muzyczne estetyki nawet ze skrajnych biegunów, skutkując wyprzedawanymi an pniu koncertami na całym świecie. Do Poznańskiego klub Tama Nouvelle Vague zawitają 19 czerwca z przekrojem dotychczasowej twórczości, ale ze szczególnym uwzględnieniem materiału z najnowszej płyty „I Could Be Happy”.

Instrumentalnie i gitarowo

Stereotypy na temat jedynie słusznego przebiegu kariery muzycznej baja także grupa This Will Destroy You, której trwającą od kilkunastu lat popularność przyniosły utwory w pełni instrumentalne. Twórczość grupy zaliczana jest do gatunku post-rock i experimental, a w jej klimatycznych utworach na pierwszy plan wysuwa się gitara. Wyrazisty i zarazem uniwersalny charakter twórczości zespołu This Will Destroy You sprawia, że po jego utwory z chęcią sięgają między innymi twórcy filmów fabularnych i dokumentalnych, takich jak Foxcatcher czy World War Z. Do Poznania grupa przybywa w ramach trasy promującej jej najnowsze albumy, wydane w 2018 roku New Others Part One oraz New Others Part Two. Występ w klubie U Bazyla, który odbędzie się 29 czerwca, będzie jedynym koncertem zespołu w Polsce. 

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz