Wiktor Zieliński Mistrzem Europy Juniorów

Od 15 lat Polacy rozpoczynają Mistrzostwa Europy od medalu w Bilardzie 14/1. Passę, która sięga jeszcze czasów Tomasza Kapłana kontynuuje Wiktor Zieliński (Hades Poznań), który zdobył swój szósty medal i po raz trzeci stanął na podium "czternastki". Juniorzy starsi na medale muszą poczekać przynajmniej do kolejnej odmiany.

Zieliński rozegrał najlepszy turniej w karierze juniorskiej. Imponował wszechstronnością i powściągliwością, kiedy było to konieczne. Większość pojedynków rozegrał bardzo cierpliwie, ale w finale pokazał swój ofensywny potencjał. Juniorzy młodsi dali finał 14/1 jak z marzeń. Najpierw obaj rozpoznawali teren, potem Zieliński odpalił pierwszą armatę - 40 - punktowego breaka, który dał mu prowadzenie 57-11. Gorst, obrońca tytułu odpowiedział 55 punktami i to on objął prowadzenie.

Hades Poznań

(fot.poznan.pl)

 

Zieliński wykorzystał kolejną szansę zostając Mistrzem Europy Juniorów Młodszych w 14/1. Złoty medal to również przepustka na mistrzostwa świata juniorów, które w listopadzie odbędą się w Chinach.

Źródło: poznan.pl

 

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz