Uczniowie z Hannoveru odwiedzili Poznań

Uczniowie z Kaiser-Wilhelm-und Ratsgymnasium w Hanowerze są w Poznaniu stałymi gośćmi. W ramach szkolnych wymian z II Liceum Ogólnokształcącym odwiedziają stolicę Wielkopolski już od ponad 20 lat.

Młodych gości w sali Malinowej Urzędu Miasta przyjął zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski.

- Bardzo serdecznie witam was w naszym mieście. Cieszę się, że partnerstwo Hannoveru z Poznaniem owocuje takimi spotkaniami - mówił do uczniów z-ca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski. - Odległość między naszymi miastami nie jest duża. Mam więc nadzieję, że będziecie nas częściej odwiedzać, być może część z was rozważy studiowanie w Poznaniu. Na pewno nie będziecie się tu nudzić - zachęcał prezydent.

Podczas spotkania prezydent opowiedział też uczniom o historii budynku Urzędu Miasta. Przypomniał, że kiedyś mieściło się tu kolegium jezuickie, w swoim czasie jedna z najbardziej prestiżowych szkół w całej Polsce. Na zakończenie wizyty wszyscy goście z Hannoveru otrzymali od prezydenta upominki związane z Poznaniem, pozowali też do wspólnego zdjęcia.

Wizyta w Poznaniu

(fot.poznan.pl)

W ramach 4 dniowej wizyty w Polsce, uczniowie z Hannoveru, oprócz Poznania zwiedzili też kopalnię soli w Bochni, Kraków oraz były obóz koncentracyjny Auschwitz- Birkenau.

Wymiana  2 Liceum Ogólnokształcącego z Kaiser- Wilhelm-und Ratsgymnasium w Hanowerze odbywa się regularnie od 1994 roku. W ramach tej współpracy uczniowie z 2 LO spędzają tydzień u rodzin niemieckich, następnie w ramach rewizyty młodzieży ze szkoły partnerskiej przyjeżdża do Poznania. Program   wymiany   w   Niemczech    obejmuje  m.in. spotkanie  z Burmistrzem    Hanoweru w ratuszu, zwiedzanie Hamburga lub Bremy i okolic Hanoweru, poznanie tragicznej historii więźniów obozu Bergen Belsen, wyjścia do opery czy teatru oraz uczestniczenie w zajęciach szkolnych. Wymiana daje możliwość doskonalenia znajomości języka niemieckiego, nawiązania ciekawych znajomości oraz poznania życia i kultury naszych zachodnich sąsiadów.

Źródło:poznan.pl

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz