Skoki spadochronowe w tandemie – doskonała zabawa i niecodzienne emocje!

 

Marzenia o skoku spadochronowym można spełnić dzisiaj jeszcze łatwiej. Wystarczy wykupić dla siebie skok w tandemie!

Skakanie ze spadochronem nie jest zarezerwowane tylko i wyłącznie dla osób, które przeszły specjalistyczne szkolenie i mają w tej dziedzinie doświadczenie. To również kapitalna rozrywka dla każdego, kto ma ochotę na przeżycie czegoś nie zapomnianego – bez długotrwałych i kosztownych przygotowań. Z takiej oferty można skorzystać także w okolicy Zielonej Góry!

Skok spadochronowy w tandemie – co to jest?

Skoki ze spadochronem przez długi czas były zarezerwowane tylko i wyłącznie dla osób posiadających właściwe przygotowanie. Jednak od momentu opracowania spadochronów tandemowych niemalże każdy może doznać uczuć towarzyszących profesjonalnym skoczom – bez szkoleń, ćwiczeń i badań lekarskich.

Tandemowe skoki spadochronowe odbywają się w dwójkę, a mianowicie skaczą w nich pilot tandemu oraz jego pasażer. Pilotem jest instruktor posiadający wieloletnie doświadczenie w swojej dziedzinie, natomiast pasażerem może zostać niemalże każdy, kto się na to odważy.

Do skoków w tandemie stosuje się specjalne wyposażenie – spadochrony tandemowe wyposażone w automaty spadochronowe oraz uprzęże tandemowe łączące pilota i pasażera. Za sprawą takiego wyposażenia skoki są bezpieczne.

Ze względu na ograniczony zakres przeciwwskazań w skokach tandemowych może wziąć udział niemalże każdy. Główne przeciwwskazania to:

  • waga wyższa niż 110-120 kg
  • ostra niewydolność układów krwionośnego i oddechowego
  • niestabilność kręgosłupa
  • wrodzona łamliwość kości
  • epilepsja

Jak skacze się w tandemie?

Skoki spadochronowe w tandemie nie wymagają zatem żadnych szczególnych przygotowań ze strony pasażera. Pierwszym krokiem do wzięcia udziału w wydarzeniu jest dokonanie rezerwacji na dogodny termin. Teraz można zrobić to także on-line, na przykład na stronie internetowej skacz.pl.

Przy rezerwacji skoku spadochronowego w tandemie wybieramy odpowiedni termin, a także określamy parametry skoku. Duże znaczenie ma wysokość wyskoku, która może wynosić 3000 lub 4000 metrów.

Wysokość wyskoku wpływa na tak zwany czas swobodnego spadania, czyli spadania bez otwartej jeszcze czaszy spadochronu. Jest to najbardziej emocjonujący etap skoku spadochronowego, ponieważ jego uczestnicy spadają wtedy w kierunku ziemi z prędkością 200 kilometrów na godzinę – bez żadnych ograniczeń! W przypadku skoków spadochronowych z 3000 metrów swobodne spadanie trwa około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów to około 60 sekund.

Na wysokości około 1500 metrów pilot tandemu otwiera spadochron i rozpoczyna się kolejna faza wydarzenia – wolne opadanie na otwartej czaszy. To doskonała okazja, aby podziwiać okoliczne widoki z perspektywy lotu ptaka.

Lądowanie przy skoku spadochronowym w tandemie jest miękkie, dlatego nie ma wówczas ryzyka urazów.

Ile trzeba zapłacić za skok spadochronowy w tandemie?

Ceny skoków spadochronowych w tandemie nie są bardzo wysokie – dzięki temu niemalże każdy, kto chce spełnić swoje marzenie, może to zrobić!

Za skok z 3000 metrów zapłacimy około 500-600 złotych, natomiast za ten z wysokości 4000 metrów około 700 złotych. Organizatorzy skoków najczęściej dają także możliwość wykupienia usługi rejestracji całego wydarzenia przez dodatkowego skoczka albo przez pilota tandemu. To koszt około 250 złotych, ale warto go ponieść, aby mieć niezapomnianą pamiątkę ze swojego wyczynu.

Skoki spadochronowe w tandemie można kupić również jako voucher upominkowy – to doskonały pomysł na prezent na różne okazje, na przykład na urodziny, wieczór kawalerski, Dzień Chłopaka, wesele czy rocznicę. Osoba, która otrzyma voucher, może samodzielnie wybrać termin skoku.

Każdy, kto poszukuje wyjątkowych emocji bez żadnych ograniczeń, będzie zadowolony ze skoku spadochronowego w tandemie. To doskonały sposób na spełnienie swoich marzeń o skoku ze spadochronem, ale bez potrzeby uczestniczenia w czasochłonnych i drogich szkoleniach. Wystarczy tylko wykonać rezerwację on-line i przygotować się na to niezwykłe wydarzenie!

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz