Kobiecy niezbędnik - kosmetyki które musi mieć każda kobieta

::MainImage::

Makijaż od wielu dziesięcioleci jest jednym z podstawowych elementów kobiecej kreacji. Umiejętnie wykonany, potrafi wyeksponować naturalne piękno damskiej twarzy. Dodaje pewności siebie, wizualizuje indywidualny charakter, a przede wszystkim - pozwala zachwycać swoją urodą w każdej możliwej w sytuacji. Wykonywanie makijażu stanowi poranny rytuał wielu kobiet na całym świecie. Jednak, aby opanować sztukę wizażu w zadowalającym stopniu, konieczne będzie zaopatrzenie się w niezbędne narzędzia - czyli kosmetyki. Oto 5 pozycji - obowiązkowych dla każdej miłośniczki tworzenia makijażu.

1. Mascara do rzęs

Długie, wywinięte rzęsy są w dzisiejszych czasach swoistym atrybutem kobiecości. Jest ku temu bardzo konkretny powód - im większa jest ich objętość, tym bardziej uwydatniają one oczy. Wedle słynnego porzekadła są one zwierciadłem duszy. Jednocześnie jest to element, który najczęściej przykuwa uwagę na kobiecej twarzy. Dobór odpowiedniej mascary jest zatem kluczowy, jeśli zależy nam na zniewalającym efekcie. Czym należy się jednak kierować?

Na rynku znajdziemy wiele produktów o bardzo zróżnicowanym działaniu - wydłużające, podkręcające, pogrubiające. Jak stwierdzić, który będzie najbardziej do nas pasował? Podczas wyboru mascary, kluczową kwestią jest długość naszych rzęs. Mascara wydłużająca przeznaczona jest dla rzęs krótkich lub średniej długości. W przypadku tych drugich jest to kwestia wyboru, jednak krótka długość uniemożliwia efektowne ich podkręcenie. Inaczej jest w przypadku długich rzęs, które wręcz należy podkręcić, aby uzyskać zniewalający efekt. Dzięki temu z pojedynczych włosków tworzony jest przepiękny wachlarz - powiększa optycznie oko i przykuwa uwagę. Rzęsy średniej długości również możemy podkręcić.

Tusz pogrubiający przeznaczony jest dla rzęs długich i średnich. Po zastosowaniu daje nieco teatralny efekt, doskonale nadaje się więc na imprezy i podobne okazje. Jednak unikajmy używania go przed pracą lub wyjściem na spacer czy po zakupy.

2. Podkład do twarzy

Większość z nas doskonale daje sobie sprawę z konieczności posiadania podkładu. Wykonanie większości rodzajów makijażu wymaga jego użycia, z wyjątkiem takich przypadków jak makeup - no makeup. Dużo większym problemem niż sam zakup podkładu, okazuje się odpowiednie jego dobranie. Dotyczy to zarówno koloru kosmetyku, jak i jego właściwości w kontakcie ze skórą.

Kolor podkładu powinnyśmy wybierać zestawiając jego odcień ze skórą na szyi. Twarz zawsze nieco się różni, jednak szyja jest bardziej jednolita pod względem barwy i pozwala nam odpowiednio ocenić rzeczywisty jej odcień. Jeśli nasza skóra jest bardziej różowa, wybierajmy podkłady żółte i odwrotnie - tak, aby uzyskać efekt równowagi. W każdej drogerii czy perfumerii konieczne weźmy również próbkę podkładu, aby móc przetestować go w innym oświetleniu.

Jeśli chodzi o właściwości - możemy wybierać spośród podkładów nawilżających, matujących, liftingujących i rozświetlających. Na początek najlepszym wyborem będzie podkład nawilżający, ponieważ możemy go użyć w przypadku większości okazji, a nasza skóra nie zareaguje nieodpowiednio podczas kontaktu z nim. Podkłady matujące przeznaczone są przede wszystkim dla osób o wyjątkowo tłustej cerze. Liftingujące dedykowane są skórze dojrzałej, a rozświetlające dla kobiet, którym podoba się efekt połysku.

3. Róż do policzków

Przy pomocy różu do policzków zadbamy o to, aby nasza twarz nie wydawała się "płaska" po nałożeniu samego podkładu. Poza tym, twarz, którą przyozdobimy różem, natychmiastowo wyda się żywsza i bardziej pogodna. Jeśli chodzi o wybór konkretnego produktu - powinnyśmy kierować się przede wszystkim swoimi upodobaniami, karnację i kolor włosów traktując jako swego rodzaju wskazówkę. Na rynku znajdziemy bardzo szeroką ofertę produktów. Chcąc wybrać róż lub inny kosmetyk dostosowany do swoich potrzeb, sięgnijmy po specjalny katalog, jak na przykład gazetka Jasmin. Pozwoli nam to także zorientować się nieco w obecnych trendach modowych.

4. Czerwona szminka (w odpowiednim odcieniu!)

Nie chodzi tutaj wprawdzie o krwistą, soczystą barwę - trzeba jednak pamiętać, że czerwona szminka jest jednym z ponadczasowych atrybutów kobiecości. Co więcej - jest to również jeden z najbardziej uniwersalnych kosmetyków. Jeśli nie mamy zbyt wiele czasu na wykonanie makijażu, wystarczy użyć tuszu do rzęs i pomalować usta czerwoną szminką. Taki wizaż doskonale nadaje się na wyjście do sklepu czy spotkanie ze znajomymi. Odpowiedni kolor możemy dobrać, przystawiając szminkę w drogerii do twarzy w miejscu ust.

5. Kredka do brwi

Jeśli zależy nam na pełnym makijażu, a tym samym kompletnej stylizacji - niezbędne będzie podkreślenie brwi. Najbardziej uniwersalnym kosmetykiem, który możemy do tego wykorzystać, jest kredka do brwi. Przy jej pomocy możemy podkreślić również dolną powiekę lub namalować kreskę nad rzęsami. W przypadku włosów w kolorze blond, należy wybierać odcienie kredki o dwa tony ciemniejsze, niż kolor włosów. Brunetki z kolei, powinny szukać koloru jak najbardziej zbliżonego do swoich włosów.

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz