Zakupy w dobie pandemii - niby codzienna rzecz, a inna niż w normalnych czasach

Koronawirus sprawił, że przyszło nam żyć w ciężkich czasach, w odosobnieniu. Boimy się o nasze zdrowie. Troszczymy się o bliskich. Dbamy o pracę, ale też zwracamy uwagę na finanse. Teraz, jak nigdy przedtem, liczy się każda wydana złotówka. W czasach pandemii możemy jednak kupować taniej. Nawet o 80 procent.

Dobra wiadomość: 6 na 10 Polaków posiada oszczędności. Zła wiadomość jest taka, że wielu z nas te oszczędności pozwolą przetrwać jedynie pierwsze 3 miesiące w czasach pandemii. Tak wynika z badania IMAS International, przeprowadzonego ostatnio na zlecenie Krajowego Rejestru Długów. Niezależnie od obecnej sytuacji finansowej, trzeba myśleć o tym, jak oszczędzać pieniądze. Na wysokość czynszu oraz rachunków nie mamy większego wpływu. Można natomiast zaoszczędzić na zakupach.

Gazetka promocyjna pomoże w oszczędzaniu

Chcąc, czy nie, koronawirus spowodował, że ze względów bezpieczeństwa teraz więcej przebywamy w domu. Dzięki temu możemy bez pośpiechu zaplanować zakupy, a w efekcie, każdorazowo, płacić za sprawunki znacznie mniej niż zazwyczaj. Przed zakupami powinniśmy na spokojnie zapoznać się z aktualną (a także zapowiadaną) ofertą konkretnego sklepu. Można to zrobić, wchodząc na stronę internetową tegoż sklepu albo przeglądając jego gazetki promocyjne. Taką jest choćby gazetka promocyjna Lidl, wydawana w formie papierowej i publikowana online przynajmniej dwa razy w tygodniu. Przedstawiona jest w niej zarówno oferta spożywcza, jak i oferta przemysłowa (tzw. oferta non food). Gazetka promocyjna Lidl to również gazetka tematyczna, prezentująca przykładowo poszczególne kuchnie świata, np. smaki kuchni iberyjskiej. Wybrane produkty - i spożywcze, i przemysłowe - można kupić nawet za około pół ceny standardowej. 

Bez względu na to, czy kupujemy online, czy w sklepie stacjonarnym, warto najpierw przygotować swoistą listę życzeń, czyli listę zakupów. Ta sprawi, że zdecydujemy się na zakup produktów, które są nam faktycznie potrzebne, a nie tych, które nabędziemy pod wpływem impulsu. Można zainstalować na telefon aplikację mobilną danego marketu, dyskontu czy innego sklepu. Właśnie ta aplikacja umożliwia wyszukiwanie konkretnych produktów, tworzenie własnej listy zakupów, zakup artykułów przemysłowych (to np. ubrania, bielizna, obuwie, zabawki, tekstylia, mały sprzęt AGD, także w cenach promocyjnych) bądź nawet zarezerwowanie alkoholi w danym sklepie. Dobrze jest też korzystać z promocji - i znowu zaoszczędzić parę złotówek. Sklepy dopasowują się do istniejących czasów i już teraz rozpoczynają sezonowe wyprzedaże artykułów odzieżowych i przemysłowych. Poza tym, oferty typu "dwa w cenie jednego" czy "jeden plus drugi za połowę ceny" także wyjdą z korzyścią dla naszego portfela. Zakup większej ilości jednakowych produktów, czyli wielopaków, tak samo się opłacają. Kolejny pomysł to zakup produktów, występujących pod marką własną sklepu. Ten asortyment jest z reguły o kilka, kilkanaście procent tańszy w porównaniu z towarem wiodących producentów, zaś jakość obu jest porównywalna. 

#Zostańwdomu# - zakupy też zrób z domu

Zostając w domu, w izolacji, możemy sami sobie pomóc w tych trudnych czasach. Warto korzystać z zakupów online. Dzięki zamawianiu przez internet, oszczędzamy często nie tylko pieniądze, ale na pewno - zawsze - czas. Można liczyć na dostawę gratis (obowiązuje od określonej kwoty). Klient ma 30 dni na zwrot towaru, co więcej: ten zwrot jest bezpłatny. Kto jednak nie jest przekonany do zakupów w sieci, może wybrać się do sklepu stacjonarnego. Nie musi robić zakupów wtedy, gdy pojawia się tłum klientów. Wybrane sieci handlowe w dobie koronawirusa wydłużyły godziny otwarcia do godz. 22.00 lub nawet do północy. 

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz