Rowerowy Poznań zaprasza na biCYKLE!

28 września w Centrum Amarant odbędzie się kolejne spotkanie edukacyjne poświęcone rowerom i rowerzystom w mieście - biCYKLE. Zwolennicy i przeciwnicy ruchu rowerowego w mieście po raz kolejny porozmawiają o istniejących rozwiązaniach rowerowych i tych, które warto wprowadzić w stolicy Wielkopolski.

Pomysłodawcami serii spotkań są członkowie stowarzyszenia Rowerowy Poznań, którzy walczą o poprawę infrastruktury dla rowerzystów, zgłaszają własne projekty drogowe, organizują happeningi, wycieczki i festyny, spotkania z przedstawicielami władz miasta - a także edukują rowerzystów. Podczas spotkań biCYKLE zainteresowani mogą podyskutować o tym, jak się jeździ po Poznaniu, co zrobić, żeby się jeździło lepiej i wyjaśnić swoje wątpliwości co do stosowanych rozwiązań w ruchu drogowym.

Przedmiotem dyskusji jest też sytuacja rowerowa w Poznaniu  i jak powinna wyglądać infrastruktura przyjazna rowerzystom. Było też o Poznańskim Rowerze Miejskim oraz rodzajach rowerów najlepiej nadających się do jazdy po mieście.

Wycieczki rowerowe

Najważniejsza jednak jest edukacja rowerzystów - zwłaszcza teraz, gdy w Poznaniu przybywa przychylnych im rozwiązań rowerowych, jak choćby kontrapasy, a nie wszyscy umieją z nich korzystać.

"Pragniemy, aby Poznań stał się miastem przyjaznym dla rowerów i aby każda poznanianka i każdy poznaniak mogli bezpiecznie dotrzeć dojechać na rowerze tam gdzie chcą, niezależnie od wieku czy statusu społecznego" - piszą o sobie na swojej stronie. - "Na zakupy, do szkoły, na uczelnię, do pracy, na spotkanie biznesowe, do klubu seniora. Chcemy, by turyści odwiedzający nasze miasto, mogli też bezpiecznie poruszać się po nich na rowerach. Aby to osiągnąć, potrzebne są drogi rowerowe i inne udogodnienia - jeśli takowe powstaną, ruch rowerowy w mieście znacznie wzrośnie. Zmaleją wtedy korki, zużycie dróg, hałas i zanieczyszczenie powietrza. Miasto stanie się bardziej ciche, przyjazne dla ludzi".

Każdy biCYKL ma formę prezentacji połączonej z dyskusją i wymianą doświadczeń, prelegentom można tez zadawać pytania. Kolejne spotkanie rozpocznie się 28 września o godz. 19.00 w Centrum Amarant. Wstęp jest wolny.

Źródło:poznan.pl

 

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz