Kiedy bramy garażowe uchylne są najlepszym wyborem?

Wybór bramy do garażu może okazać się zadaniem trudniejszym, niż się to początkowo wydaje. Oprócz podstawowych kryteriów, jakim są wymiary garażu oraz nasze możliwości finansowe, dochodzą także kwestie naszych własnych upodobań. Ciekawym rozwiązaniem, które powinno przypaść do gustu większości osób, są bramy garażowe uchylne. Kiedy sprawdzą się one najlepiej?

Bramy uchylne są niedrogie

Jeśli posiadasz ograniczony budżet, bramy garażowe uchylne będą dla Ciebie satysfakcjonującym wyborem. Należą one do jednych z tańszych modeli a zarazem są bardzo wygodne, praktyczne i funkcjonalne. Najtańsze z nich kupisz już za niecałe 1000 zł. Jeśli więc oczekujesz komfortu za rozsądną cenę, bramy te – w podstawowym standardzie – powinny przykuć Twoją uwagę.

Jeśli jednak oczekujesz kilku ulepszeń, będziesz musiał liczyć się z większymi kosztami ich zakupu. Na dodatkowe koszty wpłynie na pewno wygląd bramy, materiał z jakiego jest ona wykonana oraz to, czy posiada warstwę izolacyjną i akustyczną. Na końcową cenę wpłynie także sposób jej otwierania – te z napędem są droższe.

Bramy garażowe uchylne na długie podjazdy

Podczas otwierania bramy, jej skrzydło zatacza łuk swoją dolną częścią, unosząc się do góry. W tym samym momencie, górna część skrzydła chowa się do wnętrza garażu, wsuwając się w prowadnice umocowane pod sufitem. Ten sposób otwierania sprawia, że skrzydło bramy zajmuje przestrzeń zarówno przed garażem – w trakcie otwierania, jak i w nim, już po otwarciu (pod sufitem).

Oznacza to, że montaż bramy uchylnej ma sens tylko tam, gdzie przed garażem znajduje się podjazd lub wolna przestrzeń o długości około 1,0 m. Bramy tej nie wybieraj więc, jeśli nie masz podjazdu lub Twój garaż graniczy z ulicą. Jednakże, bramy garażowe uchylne mają wielką zaletę - można je montować w garażach w których nie ma nadproża lub jest ono bardzo niskie.

Do nieogrzewanych garaży

Bramy garażowe uchylne cechują się niestety niższą szczelnością niż inne modele dostępne na rynku. Oznacza to, że najlepiej sprawdzą się w garażach wolnostojących, nieogrzewanych. Garaże ogrzewane lub wbudowane w bryłę budynku, będą niestety poprzez nieszczelności tracić ciepło. Nie jest to oczywiście regułą. Wszystko bowiem zależy od jakości bramy i dokładności w jej montażu.

Bramy uchylne można jednak dość łatwo uszczelnić. Jeśli więc uznasz, że należy to zrobić, nic nie stoi Ci na przeszkodzie. Pamiętaj też, że zawsze możesz kupić bramy zaizolowane folią refleksyjną lub styropianem, które dodatkowo ograniczą ucieczkę ciepła z garażu oraz zabezpieczą skrzydło bramy przed jego szronieniem się.

Bramy dla lubiących bezpieczeństwo

Bramy uchylne przypadną do gustu tym osobom, które cenią sobie komfort i bezpieczeństwo. Wiele z nich zaopatrzonych jest na przykład w nakładki, chroniące przed przytrzaśnięciem palców. Co więcej, bramy te mają często dodatkowe sprężyny, które chronią skrzydło przed niekontrolowanym opadnięciem, kiedy jedna z nich ulegnie uszkodzeniu.

Bramy te są także dobrze zabezpieczone przed włamywaczami. Wystarczy, że skusicie się na modele z ryglem wyposażonym w zapadkę obrotową, dzięki któremu naroża skrzydła bardzo dobrze docisną się do ram, przez co nie będzie można ich podważyć. Warto też wybierać modele z grubszą blachą, która jest trudniejsza do sforsowania.

Wiele dodatkowych plusów

Bramy garażowe uchylne dostarczane są najczęściej w formie gotowej do montażu, czyli złożonej. Dzięki temu ich instalacja przebiega sprawnie i szybko. Na rynku dostępne są także modele z nożycowym mechanizmem otwierania bramy, czyli bez prowadnic. Tego rodzaju brama zajmuje mniej miejsca zarówno przed garażem, jak i w nim.

Oczywiście, do bram uchylnych można zamontować napęd z odbiornikiem radiowym, dzięki czemu brama będzie otwierać się automatycznie. Dodatkowo, producenci bram uchylnych oferują ich ciekawe wzornictwo, które nadaje im estetycznego wyglądu.

Więcej informacji o bramach garażowych uchylnych znajdziesz na stronie https://www.hormann.pl/prywatni-inwestorzy/bramy-garazowe/bramy-uchylne/.

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz