Ruszył Motor Show 2016

Piekielnie szybkie maszyny sportowe i eleganckie limuzyny, auta na rodzinne wycieczki oraz pełen przekrój motocykli. Wszystko to i  wiele więcej czeka na odwiedzających tegoroczny salon motoryzacyjny Motor Show Poznań. Już w piątek bramy Międzynarodowych Targów Poznańskich otworzą się dla szerokiej publiczności.

- O powodzeniu auta, o emocjach jakie wywołuje decydują trzy aspekty. Są to design, marka i technologia. Dzisiaj możemy to wszystko podziwiać pod jednym dachem, na Motor Show w Poznaniu, kilka tygodni po salonie w Genewie - powiedział podczas otwarcia imprezy Przemysław Trawa, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W czwartek hale wystawowe otwarto dla przedstawicieli prasy. Tego dnia premierowo pokazano w Polsce szereg nowych modeli aut. Audi zaprezentowało dwie absolutne nowości - kompaktowego SUV'a Q2 i koncepcyjny model elektronicznego SUV'a e-tron. Stoisko BMW promuje się hasłem "Driving luxury". Bawarski koncern wystawił najbardziej prestiżowe limuzyny serii 6, 7, i8, a także luksusową linię BMW Individual. Nie brakuje też nowości od dobrze znanych marek: aut z grupy Volkswagen, Mercedes, PSA, Nissan i Toyota.

Targi motoryzacyjne

(fot.poznan.pl)

Po przerwie na Międzynarodowe Targi Poznańskie wraca Ferrari, Volvo oraz Infiniti.

Każdy z wystawców przygotował oryginalną propozycję dla zwiedzających. Porsche, poza najnowszymi modelami swoich aut, przygotowało też samochód w połowie wykonany z klocków lego.

Po raz pierwszy w historii targów Motor Show, w trakcie imprezy odbyła się europejska premiera. Hyundai po raz pierwszy na starym kontynencie zaprezentował całkowicie nowy model Elantra. Kolejną atrakcja stoiska Hyundai jest prezentowany w Polsce po raz pierwszy model IONIQ.

- To co wyróżnia Motor Show 2016, świadczy o prestiżu imprezy to aż 60 premier nowych modeli aut. Jesteśmy czwartą imprezą motoryzacyjną, zaraz po Genewie, Frankfurcie i Paryżu - przekonuje dyrektor Motor Show Dariusz Wawrzyniak.

Motor show Poznań

(fot.poznan.pl)

W tegorocznej edycji bierze udział aż 120 wystawców. Organizatorzy wystawy zapraszają odwiedzających do czterech salonów tematycznych: samochodowego, motocyklowego, caravaningowego oraz truck.

Odwiedzający targi Motor Show będą mogli zobaczyć ekspozycję od piątku do niedzieli w godzinach 10.00 - 18.00.

Bilety wstępu w cenie 20 zł można nabyć w kasach przy wejściu.

Źródło:poznan.pl

 

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz