Dieta pudełkowa – sprawdź, jak dobrać jej kaloryczność

Gdy decydujemy się na skorzystanie z fit cateringu, powinniśmy podjąć wszelkie możliwe kroki, by upewnić się, że wszystkie nasze poczynania są zgodne z tym, czego potrzebuje nasz organizm. Nie wystarczy, że wsłuchamy się w wewnętrzny głos i na oko dobierzemy wszelkie parametry konieczne przy zamówieniu.

Żeby potem móc cieszyć się wszelkimi wygodami wynikającymi z takiej formy żywienia, (uwalniającej nas od części obowiązków) powinniśmy poczynić ten dodatkowy wysiłek i dokładnie poznać własne potrzeby.

Najlepiej pomoże nam w tym dietetyk, który sprawnie określi, ile kalorii powinniśmy przyswajać w trakcie doby z uwzględnieniem ilości naszej aktywności fizycznej i ogólnego stylu naszego życia. Specjalista weźmie też pod uwagę wszelkie ograniczenia gastronomiczne, jakie posiadamy, czyli na przykład alergie pokarmowe, nietolerancje czy wskazania lekarzy i pomoże nam dobrać wariant najlepiej spełniający nasze potrzeby.

Ilość kalorii diety pudełkowej w zależności od celu diety

Nawet jeśli nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne można opisać jakąś konkretną ilością, to nie znaczy to, że dokładnie tyle powinniśmy zjadać w trakcie dnia. Aby zaplanować dietę istotne jest, żebyśmy poznali nasz punkt równowagi, czyli taki, w którym wychodzimy na zero w kalorycznym bilansie. W skrócie, ile spalamy, tyle zjadamy.

Utrzymywanie się w okolicach tego punktu równowagi zalecane jest dla osób, które nie chcą chudnąć, lub zrzucać wagi, a jedynie chciałyby przejść na nieco zdrowszy styl życia i oszczędzić czas potrzebny na gotowanie.

Jak zatem używać kaloryczności do zmieniania swojej wagi? Zasada wydaje się być bardzo prosta – jeśli jesteśmy na kalorycznym deficycie, czyli znajdujemy się „pod” naszym punktem równowagi - chudniemy, a jeśli jemy więcej, niż nasz punkt równowagi wynosi, to przybieramy na wadze.

Prosto brzmi to jednak tylko w teorii, bo dla wielu osób schudnięcie (ci stanowią większość) lub przytycie będzie nie lada wyzwaniem wymagającym wielu poświęceń i wycieńczającym mentalnie. To z dokładnie tego powodu tak pomocne w wielu przypadkach są cateringi dietetyczne np. od https://bedietcatering.pl/poznan/, które osobom znajdującym się na drodze ku zdrowej sylwetce zdejmują z głowy zamartwianie się dietetycznymi daniami i oszczędzają czas potrzebny na przygotowanie ich.

Czy w fit cateringu można jeść własne dania?

Niekoniecznie dieta pudełkowa musi do końca wyczerpywać nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Opcją jest też hybrydowe traktowanie swojego żywienia i w takiej opcji dieta pudełkowa stanowić będzie część tego, co zjadamy w trakcie dnia. Resztę musimy już ugotować sami.

Taki wariant wybierają z reguły osoby, które lubią gotować i chcą mieć totalną kontrolę przynajmniej nad częścią tego, co zjadają. Najtrudniejszym wyzwaniem przy takim łączonym żywieniu jest utrzymanie postanowień diety pudełkowej również podczas domowego gotowania. Szkoda byłoby energii włożonej w zdrowe i pełnowartościowe posiłki, jeśli na własną rękę będziemy rezygnować z własnych celów i zajadać się pustymi i tłustymi kaloriami.

Choć nie powinniśmy się zamęczać w trakcie naszej diety, to pamiętajmy o efektach, jakie daje zdrowe odżywianie. Choć czasem powinniśmy sobie pozwolić na chwilę oddechu od diety, to nigdy nie powinniśmy przesadzać i marnować progresu, który już poczyniliśmy.

Materiał partnera

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz