Pogoda Poznań jak się ubrać

Nasz strój zwykle determinuje pogoda. Czasem, gdy pojawia się ważny powód, ubieramy się tak, jakby ona nie istniała, wbrew aktualnym warunkom atmosferycznym. Jednak większość z nas każdego poranka zaczyna dzień od spojrzenia za okno, albo w ekran swojego telefonu, by tam sprawdzić aktualną pogodę.

Na pogodę i niepogodę w Poznaniu

Poznań lokuje się w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się wszystkim cechami obszaru przejściowego, od klimatu morskiego do klimatu kontynentalnego. Średnia roczna suma opadów, głównie deszczu, wynosi 507 mm, czyli aż o 30% mniej niż wynosi średnia opadów dla całego kraju. Najczęściej i najwięcej deszczu pada latem, w czerwcu, lipcu i sierpniu, ok. 60 mm. Natomiast w styczniu i lutym suma opadów wynosi 22-29mm. Jednak pogoda w Poznaniu lubi zaskakiwać swoich mieszkańców i trudno tak naprawdę określić warunki atmosferyczne dla tego miasta.

Pogoda Poznań jak się ubrać?

Średnia temperatura roczna w Poznaniu wynosi zaledwie 8,5°C, nawet w lipcu, najcieplejszym w regionie miesiącu, temperatura wynosi zaledwie 18,2°C. A to oznacza, że kompletując swoją garderobę zawsze należy umieścić w niej płaszcz, letni, zimowy i przejściowy. Płaszcze wełniane na Answear.com pomogą stworzyć dostępny w każdej chwili zestaw odzieży chroniącej przed zimnem czy deszczem. Do płaszcza warto dopasować parasolkę i rękawiczki, które przydadzą się przez większą część roku. Poznań bardzo często zaskakuje przelotnymi deszczami i powiewami silnego wiatru.

płaszcze wełniane

Jak dobrać płaszcz do figury?

Najpopularniejszym typem kobiecej sylwetki w naszym regionie geograficznym jest tzw. gruszka. Charakteryzują ją wąskie ramiona, wcięcie w talii, zaokrąglone pośladki oraz biodra. Dobierając płaszcz do sylwetki gruszki jak te na: https://answear.com/blog/figura-gruszki-poznaj-modowe-triki-na-wydobycie-jej-piekna/34447/ najkorzystniej zacząć od wyrównywania proporcji ciała, poprzez podkreślenie przede wszystkim górnej, węższej partii. Jak to uczynić? Krawiectwo i moda zna kilka skutecznych trików, które łatwo zastosować. Należą do nich: szerokie klapy płaszcza, duży kołnierz, a nawet naszycie pagonów na ramiona. O tak skrojonym płaszczu mówimy, że przypomina on literę A. Poszerzenie płaszcza do kształtu litery A sprawi, że gruba tkanina przykryje szersze biodra, nie podkreślając jednak ich obecności. Cechę tę można dodatkowo uwidocznić naszytymi na materiał kieszeniami.

Długość płaszcza nie jest tu istotnym elementem wpływającym na proporcję. Oczywiście płaszcz dłuższy wysmukli postać, ale płaszcz krótki nadaje jej zalotności i młodzieńczości.

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz