iPhone 8 – komu może się spodobać?

Doroczna konferencja Apple’a przyniosła kilka premier. Gwiazdą wieczoru był iPhone X, a fani wearables zwrócili uwagę na Apple Watch 3. Na konferencji nieco przyćmiony został iPhone 8, a to przecież telefon, który może się podobać. Naszym zdaniem są w cztery grupy klientów, które mogą się nim zainteresować w pierwszej kolejności.

Jakie zmiany przygotował Apple?

Nowy iPhone to, wbrew pozorom, sporo zmian w środku i na zewnątrz. Ostatnio pod adresem firmy z Cupertino często formułuje się zarzuty, że nie jest wystarczająco innowacyjna. Tymczasem iPhone przeszedł w ostatnich dwunastu miesiącach znacznie poważniejsze zmiany niż flagowy telefon Samsunga.

Gdy przyjrzymy się telefonowi z zewnątrz naszą uwagę zwróci atrakcyjna wizualnie obudowa z mocnego szkła. Gdybyśmy zajrzeli do środka, znaleźlibyśmy tam zupełnie nowy, bardzo szybki procesor, A11 Bionic składający się z sześciu rdzeni i 4,3 mld tranzystorów. Nie trzeba zresztą zaglądać do środka, aby przekonać się o tym, że iPhone 8 jest telefonem wszechstronnym i wygodnym w użyciu. Ulepszony aparat i system ładowania bezprzewodowego to tylko niektóre z jego zalet. Komu nowy model spodoba się najbardziej?

Osoby poszukujące dobrego stosunku ceny do jakości

Każda premiera Apple budzi duże emocje, zwłaszcza wśród fanów marki. Zadowolenie nie jest zwykle pełne, gdy uświadamiają oni sobie, szczególnie jeśli nie mieszkają w USA, ile będą musieli wydać na najnowsze urządzenie. Nowe iPhony, nawet te tańsze, takie jak model 5c sprzed kilku lat, są stosunkowo drogie. Z tego względu niektórzy decydują się na zakup modelu „ubiegłorocznego”, w znacznie lepszej cenie. W tym roku nie muszą jednak tego robić – Apple zaprezentował kosztowne innowacje w postaci modelu X (wymowa: ten), a także bardziej przystępne cenowo rozwiązania w postaci „ósemki”.

Esteci i wszyscy, którym zależy na wyglądzie

Z pewnością nie istnieje telefon, który mógłby się podobać wszystkim. Apple ma swoich fanów zarzekających się, że telefony projektowane w Kalifornii są najbardziej atrakcyjne na świecie, Samsung swoich, a pozostała część tortu podzielona jest pomiędzy innych producentów. O iPhonie 8 można powiedzieć wiele, ale nie to, że nie jest on atrakcyjny wizualnie. Szkło nadaje mu niepowtarzalnego charakteru i jeżeli ktoś poszukuje stylowego telefonu, nie może wykluczyć zakupu ósemki.

Osoby korzystające z rozszerzonej rzeczywistości

Najczęściej będą to gracze i fani filmów wykonanych w standardzie VR. Procesor nowego iPhone’a sprawia, że gry wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość w końcu działają płynnie, przez co są znacznie bardziej realistyczne niż te same aplikacje uruchomione na jednym ze starszych modeli.

Wszyscy dbający o detale

iPhone 8 to także seria drobnych poprawek i zmian, których większość z nas raczej nie zauważy od razu, choć w szczególnych przypadkach mogą one okazać się kluczowe. Jednym przykładem jest udoskonalony wyświetlacz Retina, drugim są stereofoniczne głośniki, które nie dość, że mają być o 25% głośniejsze, to jeszcze oferują naturalniejsze brzmienie, dzięki możliwości wydobycia głębi basu.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz