Dlaczego coraz częściej wybieramy projekty domu z wizualizacją wnętrza w cenie?

Dawniej inwestorowi musiał wystarczyć szkic stworzony odręcznie przez architekta. Później modne stały się projekty przygotowywane za pomocą komputera. Następnym krokiem były proste wizualizacje 3D bryły budynku. Teraz przyszedł czas na pomieszczenia – domy opracowane bez wsparcia projektantów wnętrz już się nie sprzedają, więc popularne „wizki” stały się wręcz koniecznością.

Brak wyobraźni, czy niechęć do nauki?

Projektowanie wnętrz nie jest rzeczą łatwą. Aby amator uzyskał w tej dziedzinie jako taką sprawność, powinien potraktować tę sprawę jako bardzo intensywne hobby. Wielu inwestorów nie ma czasu na zatonięcie w telewizyjnych programach wnętrzarskich, blogach o designie i w sklepach z aranżacjami mebli. Wsparcie profesjonalisty w tym przypadku jest bardzo dobrym pomysłem, który wcale nie musi mieć związku z brakiem wyobraźni. Jak wygląda rynek, gdzie królują trójwymiarowe pokazy? Projekty domów z aranżacją wnętrz znajdziesz na domoweklimaty.pl.

Przyszłość już dziś, czyli wirtualny spacer

Deweloperzy, którym zależy na skutecznej sprzedaży domów, coraz częściej wspierają się technologią. Do najciekawszych trendów należy wirtualny spacer, który można odbyć zarówno po prawdziwym i już zaaranżowanym wnętrzu, jak i tym komputerowo wygenerowanym. Jak tego dokonać? Można przez każdą przeglądarkę internetową, ale jeśli jest taka opcja, to należy skorzystać ze specjalnych gogli, które jeszcze mocniej oddają prawdziwy potencjał danego projektu.

Zbyt dużo materiałów i mętlik w głowie

Po intensywnym miesiącu przeglądania samych projektów architektonicznych – w katalogach i na stronach – ciężko jest ocenić czego tak naprawdę potrzeba całej rodzinie i jaki metraż będzie właściwy. Kuchnia ze spiżarnią i bezpośrednim kontaktem z salonem, a może bardziej wyraźny ciąg komunikacyjny? Wizualizacje mogą w znacznym stopniu pomóc w podjęciu decyzji o organizacji wnętrza domu. Warto też poznać kilka wizji eksperckich na ten temat, takich jak zaprezentowane w artykule pt.: „5 pomysłów na ciekawe i nowoczesne układy salonu z kuchnią w domu jednorodzinnym”.

Nowe możliwości to większe wymagania. Tak stało się na rynku projektów domów – sama bryła nie wystarczy, dziś każdy chce zajrzeć też poza ściany zewnętrzne, zanim zdecyduje się na zakup nieruchomości. To dobry trend, który znacząco uzupełnił pracę architektów w ostatnich latach.

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz