Płytki heksagonalne – efektowny wyróżnik aranżacji wnętrz

​Płytki o klasycznych kształtach kwadratów i prostokątów są dostępne w najróżniejszych wzorach oraz kolorach, ale jeżeli marzysz, aby wyraźnie wyróżnić jakimś akcentem łazienkę lub kuchnię, skorzystaj z płytek heksagonalnych. Płytki w formie sześcianów umożliwiają stworzenie wielu kreatywnych aranżacji. Jakie rozwiązania warto zastosować?

Rozmiary płytek heksagonalnych – moc możliwości

Z płytek heksagonalnych można układać fantastyczne mozaiki, ale też tworzyć niecodzienne wzory lub wyodrębniać określone powierzchnie. Istnieje wiele opcji aranżacyjnych, ponieważ są dostępne w różnych rozmiarach. Dekoracyjne płytki heksagonalne ze szkła lub metalu mają często postać niejednolitych mozaik mieniących się zróżnicowanymi kolorami albo odcieniami. Doskonale sprawdzają się jako obramowanie lustra lub pokrycie niewielkiej przestrzeni pomiędzy poszczególnymi elementami wyposażenia łazienki lub kuchni. Na przykład w kuchni pięknie wypełniają przestrzeń pomiędzy blatem kuchennym a wiszącą nad nim szafką. Drobna mozaika zdecydowanie lepiej sprawdza się na ścianach niż na podłodze. Typowe płytki heksagonalne podłogowe są w zdecydowanie większych rozmiarach. Można znaleźć nawet płytki wielkoformatowe.

Gra kolorów i wzorów

Oryginalne płytki podłogowe heksagonalne pozwalają na stworzenie stonowanej, ale również niezwykle efektownej aranżacji. Do wyboru są gładkie płytki o jednolitej kolorystyce, naśladujące naturalne wzory kamienia, ale też inspirowane rysunkami płytek marokańskich lub w stylu vintage. Układając naprzemiennie płytki kwadratowe w innych odcieniach, i tak uzyskamy szachownicę, ale płytki heksagonalne na podłodze tworzą zupełnie inne wrażenie. Granice między nimi zacierają się, dlatego doskonale sprawdzają się w otwartych przestrzeniach, które wymagają płynnego łączenia – np. w przypadku salonu z aneksem kuchennym. Eleganckie płytki heksagonalne szare, które imitują kamień, idealnie wkomponują się w klimat salonu i nie stworzą wizualnej bariery pomiędzy nim a kuchnią. Warto eksperymentować z łączeniem różnorodnych wzorów oraz kolorów, ponieważ rezultat może naprawdę zaskoczyć i przyczynić się do powstania niebanalnej aranżacji. Jak intrygujące może być łączenie różnych odcieni płytek heksagonalnych, zobaczysz, odwiedzając stronę https://sklepmo.pl/pol_m_Sciany-i-podlogi_PLYTKI-CERAMICZNE_Plytki-heksagonalne-209.html. Nawet szarości zyskują inny wymiar, gdy pokrywają płytki heksagonalne.

Od minimalizmu do przepychu

Niezależnie od tego, jaki styl aranżacji wybierzesz, płytki ceramiczne heksagonalne dopasujesz do każdego. Szeroka oferta obejmuje warianty stonowane, dzięki którym subtelnie wyróżnisz daną część łazienki lub kuchni, ale też wersje wprowadzające do pomieszczenia przepych i niebanalne akcenty. Wśród propozycji niektórych producentów znajdziesz także rozwiązania modułowe, dzięki którym w dowolny sposób skompletujesz płytki i ułożysz z nich własny, niepowtarzalny wzór. Możesz sięgnąć po płytki heksagonalne na podłogę z motywem kwiatowym lub innym niecodziennym rysunkiem.

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz