Jaki krem do opalania dla dzieci?

Wraz z pojawieniem się lata, przychodzą także ciepłe słoneczne dni. Cieszymy się piękną pogodą, korzystamy z niej na wszystkie możliwe sposoby i jednocześnie wystawiamy swoją skórę na działanie promieni słonecznych. Z jednej strony to dobrze, bo słońce poprawia nasz nastrój, zwiększa wydzielanie hormonów szczęścia i dostarcza niezbędną dla organizmu witaminę D. Niestety może także przynieść niepożądane skutki, jakimi niewątpliwie są poparzenia, a nawet choroby skóry. A skóra u dzieci jest niezwykle wrażliwa i wymaga specjalnej ochrony.

Niebezpieczne kosmetyki przeciwsłoneczne

Kosmetyki chroniące nas przed promieniowaniem UV są niewątpliwie skuteczne, jednak warto pamiętać, że ich niepożądany skład może przynieść więcej szkody niż korzyści. Nie dość, że ich użycie hamuje wydzielanie witaminy D, to jeszcze skład wielu z nich jest zwyczajnie niebezpieczny, zwłaszcza dla skóry maluszków. Szczególnie szkodliwe są takie, w których składzie znajdziecie benzofenole, parabeny czy PABA. To one, przy kontakcie ze słońcem, odpowiedzialne są za wytwarzanie wolnych rodników, które niszczą nasze komórki. Trzeba być zatem czujnym, dobierając odpowiedni filtr przeciwsłoneczny.

W wielu poradnikach znajdziecie informację, że najbezpieczniejsze są filtry mineralne i chemiczne, choć tutaj też zdania są podzielone. W składzie mineralnych filtrów znajduje się bowiem dwutlenek potasu, który na przykład przyspiesza starzenie się skóry i może okazać się szkodliwy.

Kosmetyki naturalne dla dzieci

Jeśli macie trudność w rozszyfrowywaniu składów kosmetyków na etykietach, warto po prostu zaufać naturze. Wśród szerokiej oferty preparatów przeciwsłonecznych, znajdziecie takie, które nie zawierają w składzie żadnych związków chemicznych, a ich naturalny skład zapewnia nie tylko ochronę przed promieniowaniem, ale również dbałość o zdrowie skóry dziecka. Jednym z nich jest na przykład krem na słońce SPF 50+ marki Alphanova Bebe. Ma wysoki poziom ochrony, działa błyskawicznie tuż po nałożeniu i jest hypoalergiczny.  Zawiera opatentowany naturalny składnik aktywny o nazwie Alphaprotect, który tworzy naturalną ochronę skóry dziecka i jednocześnie stymuluje tworzenie dobrych bakterii, hamując rozwój tych złych. Marka Alphanova posiada w swojej ofercie także inne kosmetyki naturalne dla dzieci, dzięki którym kompleksowo możecie zadbać o zdrowie swojego maluszka.

Ekologiczne produkty dla dzieci dostępną są np.: https://bobomio.pl/dla-dziecka/kosmetyki-naturalne.

Naturalna ochrona przed słońcem

Wielu rodziców, którzy znają efekty stosowania szkodliwych kosmetyków przeciwsłonecznych stara się ograniczyć ich używanie. Jest na to kilka sposobów. Wystarczy, że dzieci będą stopniowo (już od wiosny) eksponowały skórę podczas słonecznych dni, by przyspieszyć tworzenie się naturalnych mechanizmów ochronnych. Trzeba także unikać pełnego słońca, które jest najbardziej szkodliwe od godziny 12 do 15. W tym czasie można przebywać na zewnątrz w miejscach zacienionych i przewiewnych. Jeśli jednak wybieracie się na plaże, pomyślcie o zakupie specjalnych ubranek z filtrem UV. Do wyboru są koszulki, majteczki i kapelusze. Ich szeroką ofertę znajdziecie na przykład w klepie internetowym Bobomio.pl.

W temacie ochrony przeciwsłonecznej wystarczy zastosować się do kilku podstawowych zasad, by zapewnić maluchom odpowiednią ochronę. Trzeba unikać dłuższego przebywania w pełnym słońcu, a preparatów z filtrem używać rozważnie. Najlepiej wybierać kosmetyki naturalne dla dzieci, choć i te warto ograniczać. I rzecz, o której nie można zapominać, – jeśli ograniczacie dzieciom dostęp do słońca lub nadmiernie smarujecie ich skórę kremami z filtrem, stosujcie suplementację witaminą D, bez obawy o przedawkowanie.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz