Czy zmywarki na dobre zastąpią zmywanie ręczne?

Nowoczesne urządzenia AGD zdecydowanie ułatwiają wykonywanie wielu obowiązków domowych. Jednym ze sprzętów, które wprowadzają prawdziwą rewolucję w zakresie prac domowych, jest zmywarka. Czy to urządzenie będzie nowym standardem w polskich domach i na dobre zastąpi zmywanie ręczne?

Zmywarka oszczędza czas

Trudno nie zauważyć, jak wiele czasu spędzamy każdego dnia na wykonywaniu prostych, domowych czynności. Pranie, prasowanie, zmywanie i sprzątanie to działania, które pochłaniają naszą energię, ale przede wszystkim wolny czas, który przecież moglibyśmy poświęcić na coś o wiele przyjemniejszego. Na szczęście technika idzie do przodu, a producenci urządzeń AGD nieustannie zaskakują nas nowościami, które mogą ułatwić nam życie. Kiedyś takim przełomem była właśnie zmywarka, która dziś znajduje się już w tak wielu domach.

Zmywarka pozwala oszczędzić sporo czasu i uniknąć przykrego obowiązku, jakim jest zmywanie ręczne. Włożenie brudnych naczyń do wnętrza zmywarki zajmuje praktycznie tyle samo czasu, co włożenie ich do zlewu, ale sam proces zmywania jest zautomatyzowany – włączamy odpowiedni program, dozujemy używany detergent i reszta robi się sama. Jedynym obowiązkiem jest jeszcze wyłączenie urządzenia i pochowanie wyschniętych naczyń – to i tak znacznie mniej pracy niż przy zmywaniu ręcznym.

Zmywarka oszczędza wodę

Niektórzy powątpiewają w oszczędne zmywanie automatyczne, ale jeśli porównamy zużycie wody na cykl zmywania w zmywarce z ilością wody zużytą do umycia tej samej ilości naczyń pod bieżącą wodą zobaczymy, że mycie naczyń w zmywarce zwyczajnie się opłaca. Nie tylko oszczędzamy czas i siłę, ale też wodę, a to oznacza niższe rachunki.

Zmywarka zmieści się niemal w każdej kuchni

Wiele osób nie decyduje się na montaż zmywarki w obawie przed tym, że nie starczy na nią miejsca w kuchni. Tymczasem w sprzedaży dostępne są nie tylko zmywarki wolnostojące o klasycznej szerokości, ale też zmywarki wolnostojące typu slim, które zajmują zaledwie 45 centymetrów szerokości. Podobnie jest ze zmywarkami do zabudowy – są dostępne w różnych rozmiarach, a możliwość umieszczenia ich w ciągu szafek sprawia, że w zasadzie nie rzucają się w oczy i nie zagracają pomieszczenia.

https://www.morele.net/agd/agd-do-zabudowy/zmywarki-do-zabudowy-90/

Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy?

Przy wyborze zmywarki warto kierować się przemyślanymi kryteriami, by być zadowolonym z zakupionego urządzenia. Zmywarki kosztują co najmniej kilkaset złotych, a często ich cena przekracza tysiąc złotych. Tym bardziej warto wydać te pieniądze rozsądnie i sięgnąć po urządzenie, które perfekcyjnie sprawdzi się w naszej kuchni.

Zmywarki wolnostojące to urządzenia, które nie nadają się do obudowania szafkami, jak sama nazwa wskazuje. Zmywarki tego typu można dołożyć do istniejących mebli kuchennych – ustawić je obok ciągu szafek albo nawet wsunąć pod odpowiednio wysoki blat kuchenny. Zaletą wolnostojących zmywarek jest ich rozsądna cena, łatwość montażu i demontażu. Jeśli zdecydujemy się na zakup zmywarki tego typu, nie musimy przeprowadzać generalnego remontu w kuchni ani zmieniać szafek kuchennych.

https://www.morele.net/agd/agd-wolnostojace/zmywarki-wolnostojace-91/

Zmywarki do zabudowy nadają się wyłącznie do zabudowy w ciągu szafek. Do ich drzwiczek przykręca się front meblowy, który sprawia, że zmywarka staje się integralną częścią mebli. Zmywarki tego typu są zdecydowanie bardziej dyskretne i estetyczne (nie zaburzają wystroju kuchni), ale decyzja o ich zakupie może spowodować konieczność wyremontowania kuchni. Wyjątkiem jest sytuacja, w której wymieniamy zmywarkę do zabudowy na nowy egzemplarz i tylko podmieniamy urządzenia w zabudowie.

Zmywarka to urządzenie, które pomaga oszczędzić czas, wodę i pieniądze. To sprzęt, który pomału wypiera zmywanie ręczne, ale raczej nie będzie w stanie całkowicie go zastąpić. Niektóre naczynia nie mogą być myte w zmywarce, a czasami szybciej jest przepłukać talerz i widelec pod bieżącą wodą niż czekać aż skończy się cykl zmywania. Zmywarka jest jednak urządzeniem, po które warto sięgnąć dla własnej wygody, a szczególnie wówczas, gdy nie przepada się za zmywaniem ręcznym.

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz