"Praca po urlopie? Lubię to!"

Do pracy po urlopie warto wrócić z uśmiechem! Jak to zrobić? Sposoby na pourlopową chandrę pomogą znaleźć goście letniej odsłony kampanii społecznej "Praca? Lubię to!". Spotkanie odbędzie się w sobotę, 3 września w godzinach 12:00-17:00 na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania.

W ramach imprezy będzie można posłuchać ispirujących wykładów na leżakach, wziąć udział w warsztatach, różnego rodzaju zabawach, porozmawiać z profesjonalnymi doradcami. Ekspertki Uniwersytetu SWPS - Agnieszka Pawłowska oraz Małgorzata Kowalczewska, pokażą m.in. jak bycie uważnym pomaga w pracy i rozwoju zawodowym oraz jak i po co odkrywać swoje mocne strony. Piotr Pietrzak z IBMPolska podzieli się radami, jak pracując w korporacji nie żyć od wakacji do wakacji. Blaski i cienie życia polskiego freelancera z przymrużeniem oka zaprezentuje Krzysztof Justynowicz z Aniołów Konsultingu. A pomysłodawczyni kampanii Beata Kiewisz doradzi, jak zmienić pracę pod presją zarabiania na zarabianie na pasji. Uśmiech na twarzach uczestników wywoła z pewnością jogin śmiechu Piotr Bielski, który nie tylko opowie o swoim obecnym zawodzie, ale także zaprosi na autorski warsztat jogi śmiechu.

- Praca pod presją zarabiania i "przeczekiwanie" życia od wakacji do wakacji, czy od weekendu do weekendu, prowadzi do frustracji, odbiera energię, poczucie wolności i sprawczości działania. Jest przyczyną stresu i chorób cywilizacyjnych. Z kolei praca zgodna z naszymi predyspozycjami, talentami, zasobami, zainteresowaniami, praca, którą lubimy, staje się źródłem spełnienia nie tylko w sferze zawodowej, ale w obszarze całej naszej relacji ze światem i innymi ludźmi - mówi Beata Kiewisz, pomysłodawczyni i współorganizatorka trwającej od maja do listopada br. kampanii społecznej parku technologicznego YouNick i Uniwersytetu SWPS, skierowanej do uczniów, studentów, przedsiębiorców oraz pracowników firm i instytucji w Poznaniu i Wielkopolsce.

Doradca zawodowy

W strefie coachingowo-doradczej uczestnicy imprezy "Praca po urlopie? Lubię to!" będą mogli skorzystać z indywidualnych porad profesjonalnych coachów, doradców biznesowych i zawodowych.

- O wyborze lub zmianie swojej drogi zawodowej czy też o tym, jak przygotować się na spotkanie z potencjalnym nowym pracodawcą, będzie można porozmawiać z doradcą zawodowym z Biura Karier Uniwersytetu SWPS. W odkryciu swoich mocnych stron pomoże coach i socjolog Małgorzata Kowalczewska a w określeniu celu i znalezieniu motywacji do działania coach Magdalena Heimrath - mówi Agnieszka Lewicka, współorganizatorka kampanii z Uniwersytetu SWPS. - Spotkania będą trwały kilkanaście minut i obowiązują na nie zapisy przez stronę internetową naszej uczelni.

Na wydarzenie organizatorzy zapraszają także dzieci. Będą na nie czekali specjaliści z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej Wyspa Zmian, którzy przygotowali inspirujące warsztaty, eksperymenty, quizy i zabawy logiczne pomagające określić zasoby, zainteresowania i mocne strony naszych pociech. Natomiast dorośli będą mogli wyzwolić z siebie dziecko i niepohamowaną kreatywność podczas warsztatów przygotowanych przez School of Form. Uczestnicy nauczą się przede wszystkim pracy zespołowej i wspólnego wypracowywania rozwiązań w trakcie budowy... latawców. Podczas pracy zastosują konstrukcję tetrahedralną, wynalezioną przez naukowca Grahama Bella w 1910 roku.

Jak wrócić do pracy po urlopie?
- Jedną z atrakcji będzie przygotowany wspólnie z firmą Volkswagen Poznań pokaz budowy najprawdziwszego bolida - opowiada Beata Kiewisz.

Będzie można też zapoznać się z różnymi formami pracy z ciałem, m.in. metodą mindfulness, a także narzędziami wspierającymi rozwój, komunikację międzyludzką, pobudzającymi do refleksji i stymulującymi kreatywność.

Wstęp na imprezę "Praca po urlopie? Lubię to!" jest otwarty i bezpłatny. Szczegółowy program oraz zapisy na atrakcje przygotowane w poszczególnych strefach można znaleźć na stronie www.swps.pl/poznan oraz www.younick.pl/pracalubieto, jak również na stronach organizatorów na portalu Facebook.

Źródło:poznan.pl

 

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz