Nowy przewodnik kulinarny po Poznaniu

W punktach Centrum Informacji Miejskiej oraz na stronie www.poznan.travel jest już dostępny nowy, autorski przewodnik kulinarny po poznańskich restauracjach. W bezpłatnym folderze, wydanym przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną, znalazło się ponad dwieście pięćdziesiąt adresów, które powinien znać każdy smakosz.

- Przewodnik przygotowaliśmy przede wszystkim dla turystów indywidualnych, ale też dla samych poznaniaków, którzy często nie mają szerszego oglądu rynku gastronomicznego. Chcemy rozszerzyć te horyzonty. - Wyjaśnia Jakub Pindych, autor przewodnika i dodaje, że to już drugie wydanie przewodnika kulinarnego po Poznaniu, który okazuję się pomocny także w turystyce biznesowej - Jest przydatny dla organizatorów spotkań, dla firm, bo mając ten przewodnik w ręku, mogą powiedzieć: przyjedźcie na naszą konferencję, przyjedźcie do naszego zakładu, przyjedźcie na naszą uczelnię, bo jesteśmy w fajnym mieście, z bogatą ofertą gastronomiczną.

Pierwsze wydanie ukazało się na przełomie 2014 i 2015 roku. Był to pierwszy poznański i autorski przewodnik kulinarny. W tegorocznej publikacji na 56 stronach zrecenzowano około stu lokali. Każdy z nich opatrzony jest krótkim opisem, fotografią i danymi teleadresowymi. Przewodnik ma charakter rekomendacji, a nie rankingu. Kolejność na liście nie ma znaczenia, a autorom przyświecał cel, by ukazać bogactwo poznańskiego świata kulinarnego. Lokale pogrupowano w kilku kategoriach, m. in. Kuchnia regionalna, śniadania, włoskie inspiracje, kuchnia orientalna, deser i kawa czy okolice Poznania. Autorzy dodają, że w ciągu najbliższych tygodni powstanie anglojęzyczna wersja folderu.

Restauracje w Poznaniu

- Gastronomia to bardzo ważna część oferty turystycznej. Przewodnik powstał z myślą o mieszkańcach, turystach i organizatorach spotkań. Został skonstruowany w taki sposób, by ułatwić poruszanie się po kulinarnej mapie Poznania - tłumaczy Jan Mazurczak, Prezes PLOT.

- Wszystkie lokale odwiedziliśmy osobiście. Ich ofertę znamy zarówno z oficjalnych degustacji, jak i niezapowiedzianych wizyt. Restauracje nie płacą za miejsce w przewodniku, ani za naszą pracę. Dzięki temu udaje nam się zachować autorski charakter wydawnictwa - dodaje Jakub Pindych.

Przewodnik w wersji elektronicznej dostępny jest do pobrania w poniższym załączniku oraz w dziale "Gdzie zjeść" portalu www.poznan.travel. Tam też będą na bieżąco zamieszczane nowe recenzje.

Źródło:poznan.pl

 

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz