Wyjątkowe prezenty na komunię

Dla dzieci, które pochodzą z rodzin wierzących, maj jest wyjątkowym miesiącem, kiedy maluchy mają okazję po raz pierwszy przyjąć Pierwszą Komunię Świętą. Choć wydarzenie to jest niezwykle istotne z punktu widzenia religii, dla większości dzieci jest to okazja, by dostać prezenty i miło spędzić czas z rodziną, dlatego też warto zastanowić się, jakim prezentem uraczyć dziecko, by z perspektywy czasu potrafiło docenić nie tylko same przedmioty, ale również sytuację, w jakiej się znalazły.

Jak wybrać prezent na komunię?

Jako że komunia jest dosyć istotnym wydarzeniem, które spotyka malucha tylko raz w roku, prezenty z tej okazji powinny być nieco droższe bądź obszerniejsze i ciekawsze niż zwyczajowe prezenty na urodziny, imieniny i inne mniejsze okazje. Z tego powodu warto dokładnie przemyśleć zakup, by nie wydać pieniędzy na coś, co nie przypadnie maluchowi do gustu. Wiadomo również, że rodzice chrzestni, jako osoby, które mają czuwać nad życiem w wierze dziecka, powinny wykazać się większą inicjatywą niż pozostali goście.

Ekspert Hulahop.Pl radzi, by przed wyborem prezentu, dowiedzieć się dokładnie, czym interesuje się dziecko i co mogłoby być mu potrzebne. Dobrym rozwiązaniem jest również stworzenie wishlisty – pliku internetowego, który można rozesłać do gości, gdzie będzie spis przedmiotów, które sprawiłyby dziecku przyjemność. Za jej pośrednictwem goście będą mieli okazję wybrać, co chcą kupić i dopisać się do listy, tym samym sprawiając, że zaistnienie sytuacji, w której dwie osoby kupią to samo, będzie znikome.

Nie należy jednak przesadzać z wartością prezentów. Chociaż komunia to ważne wydarzenie, sama w sobie powinna być dla dziecka czymś ważnym. Wobec tego do prezentu warto dodać pamiątkową kartkę, ramkę lub specjalnie komunijne gadżety, które będą przypominać maluchowi o tym ważnym dniu. Tego typu prezenty staną się pamiątką na całe życie, na które dorosłe już dzieci będą spoglądać z sentymentem, miło wspominając dawne czasy.

Co kupić na komunię?

Wybór odpowiedniego prezentu może nie być łatwy, nawet jeśli wiesz, czym interesuje się dziecko. Na rynku zabawkarskim znaleźć można bardzo szeroką ofertę różnorodnych produktów, wśród których może być ciężko wybrać ten jeden właściwy. By więc pomóc w podjęciu decyzji, poniżej zaprezentowano kilka popularnych pomysłów, które sprawdziły się w przypadku wielu dzieci. Należą do nich między innymi:

  • Smartwatch dla dzieci – to wersja znanego i lubianego przez dorosłych Smartwatcha, który pomaga im w zarządzaniu telefonami. Wersja dla dzieci jest uproszczona, posiada wiele wbudowanych aplikacji, które doskonale sprawdzą się w przypadku rządnych wiedzy maluchów. Można na nich grać, zapisywać kontakty i robić wiele innych rzeczy. Większość z nich ma również zainstalowany GPS, dzięki czemu noszące go dziecko będzie łatwo znaleźć, gdyby nie wiedziało się, gdzie jest. To dodatkowe zabezpieczenie dla rodziców, dzięki któremu będą spokojniejsi i chętniej będą pozwalać pociechom usamodzielniać się poprzez wychodzenie na dwór, do szkoły czy na podwórko, na własną rękę;
  • Rolki dla dzieci – to tradycyjny prezent, dzięki któremu zadbasz o zdrowy rozwój fizyczny malucha. Rolki pozwolą dziecku bawić się ze znajomymi na dworze, biorąc udział w wyścigach, poznając przyjemność płynącą z szybkiej jazdy. Dobre dopasowanie rolek wymaga jednak precyzyjnych informacji o wielkości stopy dziecka. Warto również zastanowić się nad wybraniem modelu, który rośnie wraz z maluchem – jego rozmiar można regulować, dzięki czemu posłuży przez znacznie dłuższy czas niż standardowa wersja;
  • Rower – podobnie jak w przypadku rolek, to doskonałe sportowe akcesorium, które zapewni nie tylko mnóstwo zabawy, ale również możliwość produktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, zyskując zdrowy dla ciała nawyk pozostawania w aktywności fizycznej. Rower to nie tylko zabawka, to również akcesorium, które ułatwi dzieciom przemieszczenie się w różne miejsca, takie jak szkoła, plac zabaw czy okoliczny sklep. Kupując go, warto zastanowić się nad nieco większym modelem, dzięki czemu będzie służył maluchowi znacznie dłużej.

Gdzie szukać inspiracji?

Jeśli wciąż nie masz pomysłu, co kupić dziecku na komunię, dobrym miejscem do zaczerpnięcia pomysłu będą zabawkarskie sklepy internetowe, na łamach których znajdziesz wiele propozycji popularnych zabawek. Na tego typu portalach często pojawiają się też promocje, dzięki którym będziesz mieć szansę zdobycia wymarzonej zabawki dla dziecka w znacznie niższej cenie. Pomocne filtry pomogą zaś przejrzeć tylko takie produkty, które będą spełniać określone przez ciebie kryteria, co znacznie przyspieszy proces wyboru. Zamawiając zabawkę przez Internet możesz również odebrać ją bez wychodzenia z domu, dzięki czemu zaoszczędzisz czas, mogąc spożytkować go na pomoc w przygotowywaniu komunijnej imprezy lub zwyczajnie na poświęcenie więcej czasu dziecku, co sprawi, że pogłębisz waszą więź.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz