Kompleksowa profilaktyka i leczenie, które gwarantuje dobry stomatolog dziecięcy – Poznań

Stomatolog dziecięcy zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem zębów u dzieci. Od momentu pojawienia się zębów w pierwszym roku życia, dziecko powinno uczęszczać na regularne wizyty do stomatologa. Monitorowanie ich stanu, jest najlepszą profilaktyką zapobiegają chorobom zębów i dziąseł.

Dobry stomatolog dziecięcy - Poznań

    To zdrowe zęby mleczne dziecka stanowią podstawę do tworzenia zdrowych zębów stałych. Dbanie o zęby w dzieciństwie to zdrowy i piękny uśmiech u dorosłej osoby, dlatego, trzeba zwracać uwagę nie tylko na regularną higienę jamy ustnej, ale także na terminowe wizyty u specjalisty. Profesjonalny gabinet, jaki prowadzi dobry stomatolog dziecięcy, Poznań ma na swoim terenie od dawna. Specjalista bierze pod uwagę cechy konkretnego dziecka, jego dane fizjologiczne i emocjonalne, zapewnia indywidualne podejście i wykorzystuje nowoczesne techniki i materiały.

    Młodym pacjentom przede wszystkim poświęcana jest uwaga i troska, życzliwa postawa psychologiczna, która usuwa strach przed stomatologiem i nadchodzącym leczeniem. Rodzice twierdzą, że dzieci przychodzą na drugą wizytę spokojne, ponieważ nie odczuwają bólu i dyskomfortu. Prawidłowa opieka nad zębami od wczesnego dzieciństwa pozwoli dziecku uniknąć wielu problemów dentystycznych, zarówno w najbliższej przyszłości, jak i w wieku dorosłym.

Co oferuje dzieciom dobry stomatolog dziecięcy - Poznań?

   Wieloletnie doświadczenie stomatologa pozwala skutecznie współpracować z młodymi pacjentami w następujących obszarach:

 • Zapobieganie i higiena jamy ustnej
 • Leczenie stomatologiczne
 • Chirurgia stomatologiczna
 • Znieczulenie miejscowe i sedacja.

    Dzieci są bardzo mobilne i nie lubią być w jednej pozycji przez długi czas, a nieznane otoczenie powoduje strach, w wyniku czego po prostu odmawiają otwarcia ust. Wizyta u dentysty może być stresująca dla dziecka i jego rodziców. Prawidłowe podejście do dziecka, miła rozluźniająca rozmowa pomaga przeprowadzić każde leczenie.

Jakie leczenie zapewnia dobry stomatolog dziecięcy - Poznań?

 • Leczenie próchnicy, zapalenia miazgi, usuwania zębów mlecznych, protetyka
 • Wykrywanie i zapobieganie rozwojowi anomalii zgryzu, zaburzeń oddychania przez nos, nieprawidłowemu rozwojowi szczęki
 • Leczenie urazów zębów mlecznych i zębów stałych (pierwsza pomoc przy urazach zębów)
 • Plastyka wędzidełka języka, wędzidełka górnej i dolnej wargi
 • Uszczelnianie zębów w celu zapobiegania rozwojowi próchnicy, opracowywanie indywidualnego planu leczenia i wybór środków higieny jamy ustnej
 • Instalacja systemów wspornikowych i eliminacja defektów kosmetycznych
 • Leczenie stomatologiczne w znieczuleniu

Leczenie w sedacji

   Leczenie stomatologiczne pod wpływem środków uspokajających, czyli tzw. sedacja to stan, w którym mały pacjent zachowuje zdolność reagowania na polecenia słowne, kontaktując się z innymi, przede wszystkim ze stomatologiem. Uspokojenie usuwa emocjonalne negatywne stany, pacjent po prostu przestaje zwracać uwagę na nieprzyjemne zjawiska.

Leczenie stomatologiczne w sedacji dla dzieci:

 • Możliwość wysokiej, jakości leczenia bez niepotrzebnego lęku odczuwanego przez dziecko
 • Leczenie kilku zębów podczas jednej wizyty
 • Pozytywne doświadczenie w leczeniu stomatologicznym.

  Leczenie stomatologiczne wymaga od stomatologa dziecięcego umiejętności budowania u dziecka zaufania i kontrolowania jego zachowania. Stomatolog dziecięcy w Poznaniu ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi, stale doskonali swoje umiejętności, aby stworzyć swobodną atmosferę sprzyjającą sukcesowi leczenia.

 

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz