W poznańskim zoo urodziła się kolejna zebra!

Przyszedł na świat 1 grudnia, ale aż do dziś zoo go nie pokazywało, by nie niepokoić jego mamy. Teraz jednak mały Olie, przyrodni brat Tufani, wyszedł na wybieg i można go podziwiać w całej okazałości.

- Tym razem przyniósł go wiatr i zimnisko. Zaczynamy lubić burze, wiatry i zimniska - śmieje się Małgorzata Chodyła, rzeczniczka prasowa zoo. - Olie jest przyrodnim bratem Tufani Zrodzonej z Burzy.  Nelly pierwszy raz została matką, dlatego tym bardziej nasza radość jest wielka!

Olie (czyt. Oli) jest już drugą młodą zebrą, która urodziła się w tym roku w poznańskim zoo. Pierwsza była właśnie Tufani Zrodzona w Burzy, dla której takie imię wybrali internauci w głosowaniu. Tufani rzeczywiście przyszła na świat podczas burzy 25 lipca tego roku. Nawałnica była wówczas tak silna, że ze względu na bezpieczeństwo (zwalone drzewa i brak prądu) Nowe Zoo musiało zostać zamknięte.  

Poznańskie zoo

(fot.poznan.pl)

Podziwianie małej zebry nie jest jedyną atrakcja, jak przed świętami przygotował dla odwiedzających poznański ogród zoologiczny. W weekend 17 i 18 grudnia warto będzie zjawić się także w Starym Zoo, gdzie na chętnych w sobotę od 11.30 czekają nocne opowieści o leniwcach w Pawilonie Zwierząt Nocnych, lunch z pandkami i zabawy fok. W niedzielę od południa będzie można oglądać, jak czepiaki i jelenie sika jedzą lunch i znów zobaczyć, jak się bawią foki.

Źródło: poznan.pl

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz