Sukces poznańskich florecistek w Lyonie.

Poznańskie florecistki z Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu zanotowały doskonały występ w rozgrywanych we francuskim Lyonie Pucharze Świata Juniorek.

W zawodach triumfowała Julia Walczyk, a Julia Chrzanowska zajęła 3 miejsce. Bardzo dobrze dysponowane podopieczne trenera Pawła Kantorskiego pewnie pokonywały swoje przeciwniczki aż do półfinału, gdzie Julia Chrzanowska uległa Japonce Karin Miyawaki. Pojedynek finałowy Walczyk - Miyawaki od początku układał się pod dyktando reprezentantki Polski i zakończył się wynikiem 15 do 9. Na podium stanęła również Janka Toth z Węgier. W rozegranym w niedzielę turnieju drużynowym reprezentacja Polski w składzie: Julia Walczyk, Julia Chrzanowska (obie KU AZS UAM Poznań), Renata Tomczak (IKS Leszno) i Beata Żurowska (Wrocławianie) również stanęła na najwyższym stopniu podium w finale pokonując  reprezentację Rosji 40 do 33.
Walczyk i Chrzanowska to aktualne drużynowe Mistrzynie Świata i Europy Juniorek we florecie.