Nowa bieżnia na MOS-ie

Przed nadejściem zimy Poznańskim Ośrodkom Sportu i Rekreacji udało się wymienić nawierzchnię bieżni na stadionie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego. Stara, kilkuletnia, była już w złym stanie technicznym i wymagała modernizacji przed nadchodzącym sezonem lekkoatletycznym.

Oprócz położenia nowej nawierzchni poliuretanowej przygotowano nowe tartanowe boisko do koszykówki ulicznej i odnowiono stary kort tenisowy.

Ośrodek znajdujący się przy ulicy Gdańskiej 1 jest organizatorem wielu imprez sportowych dla dzieci i młodzieży, takich jak Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Z wyremontowanej bieżni najczęściej korzystać będą uczniowie poznańskich szkół podstawowych, uczestniczący w zawodach czwórboju lekkoatletycznego, na który składają się bieg na 60 metrów, rzut piłką palantową, skok w dal lub wzwyż, bieg na 600 metrów (dziewczęta) lub 1000 metrów (chłopcy).

Sztuczna nawierzchnia

(fot.poznan.pl/POSiR)

Od kilku lat Młodzieżowy Ośrodek Sportowy rozwija się i otwiera na nowe sporty. W ubiegłym roku zamontowana została nowa sztuczna nawierzchnia na boisku piłkarskim, zbudowano dwa boiska do siatkówki plażowej, a przy udziale środków finansowych przekazanych przez Radę Osiedla Ostrów Tumski-Zawady-Komandoria wybudowano także siłownię zewnętrzną.

Obiekt, poza terminami zarezerwowanymi dla klubów sportowych i grup zorganizowanych, jest ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców Poznania codziennie do godziny 22:00.

Źródło: poznan.pl

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz