Jak wybrać metkownicę?

Metkownica to nieodzowny element wyposażenia każdej firmy zajmującej się sprzedażą. Dzięki niej, oznaczanie cen produktów jest szybkie i bardzo proste. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę kupując metkownicę? Jakie rodzaje metkownic wyróżniamy? I wreszcie – w jakiej cenie i gdzie najlepiej kupić tego typu sprzęt?

Rodzaje metkownic

Metkownicą nazywamy sprzęt przeznaczony do automatycznego przyklejania kartki z ceną towarów. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej metkownicy, należy zastanowić się, jakie informacje powinny znaleźć się na metce. Warto mieć świadomość, że w ofercie producentów znajdują się aż cztery rodzaje metkownic – jednorzędowe, dwurzędowe, trzyrzędowe oraz igłowe. Czy wiesz, czym się od siebie różnią? Na co przede wszystkim należy zwracać uwagę wybierając metkownicę? Wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeśli na metce zamierzamy umieścić wyłącznie cenę, powinniśmy posłużyć się metkownicą numeryczną. Z kolei w przypadku, gdy dodatkowo chcemy dodać litery, musimy skorzystać z metkownicy alfanumerycznej, pozwalającej dodać na metce przykładowo nazwę produktu. Najważniejszą kwestią jest fakt, że symbole są nanoszone przez metkownice w rzędach i to właśnie od ilości rzędów biorą one swoją nazwę. Najczęściej jest tak, że górne rzędy służą do pisania cyfr, a dolne do cyfr albo liter.

Metkownica jednorzędowa

Metkownica jednorzędowa to najczęściej spotykany rodzaj metkownic. Drukuje ona przeważnie 10 znaków w jednym rzędzie. Oprócz cyfr, drukuje również takie znaki jak: zł, gr, kg, g, KOD, $, £, czy też €. Metkownica jednorzędowa służy do naklejania cen produktów. Najczęściej sprzedawane są w zestawie z zainstalowaną rolką tuszującą i rolką białych metek, dzięki czemu są od razu gotowe do pracy.

Metkownica dwurzędowa

Kolejnym typem jest metkownica dwurzędowa, gdzie oprócz rzędu górnego, może drukować również znaki w rzędzie dolnym. Pozwala ona zamieścić na produkcie nie tylko cenę, ale także kod produktu, datę, lub też nazwę produktu. Do tego typu metkownic stosuje się metki o rozmiarze 22 lub 26 mm x 16 mm. Rozmiar czcionki nanoszonych znaków wynosi najczęściej od 4,5 do 5 milimetrów.

Metkownica trzyrzędowa

Jeśli mamy taką potrzebę, możemy zdecydować się na najbardziej zaawansowaną z metkownic, czyli metkownic trzyrzędową. Najczęściej jest to urządzenie alfanumeryczne, które drukuje po 11 cyfr lub liter w każdym z trzech rzędów. Przy pomocy metkownicy trzyrzędowej, możemy oznaczyć nazwę, datę, cenę, a także wagę.

Metkownica igłowa

Istnieje jeszcze jeden rodzaj metkownic, czyli metkownica igłowa. Jest to najprostszy rodzaj tego typu urządzeń. Nie pozwala ona wydrukować żadnych znaków ani liczb na etykiecie i służy jedynie do mocowania metek na towarach. W tym wypadku metki albo etykiety mocowane są za pomocą plastikowych żyłek. Jest to narzędzie bardzo proste w obsłudze, które często nazywa się także pistoletem do etykietowania. Jest to nieodzowny element wyposażenia w każdej firmie odzieżowej oraz sklepie z ubraniami. 
metkownica jednorzędowa

Gdzie kupić metkownicę?

Metkownice znajdziesz między innymi w sklepach z artykułami biurowymi. Należy do nich sklep.lobos.pl, która oferuje różne rodzaje wysokiej jakości metkownic w przystępnych cenach.

Ważne cechy metkownicy

Bez względu na to, jaki rodzaj metkownicy wybierzemy, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka jego istotnych parametrów. Przede wszystkim powinna mieć ona solidne wykonanie. Dobrym rozwiązaniem jest metkownica, w której mechanizm drukujący wyposażony jest w metalowe podzespoły. Dzięki temu produkt nie ulegnie zniszczeniu. Ważne, aby metkownica gwarantowała również szybki oraz czytelny wydruk. Warto też wybrać proste obsłudze urządzenie, które jest wygodne w użyciu i nie męczy dłoni. Pożądaną cechą metkownicy jest również łatwa wymiana rolek oraz wałka barwiącego. 

Ceny metkownic

Cena metkownicy zależy w dużej mierze od tego, z jakiego rodzaju urządzeniem mamy do czynienia. Dobrą metkownicę można kupić już w cenie około 180zł. Za bardziej zaawansowaną zapłacimy około 300zł lub więcej. Warto pamiętać, że wydanie większej kwoty na profesjonalny i jakościowy sprzęt w perspektywie czasu będzie bardziej opłacalne.

 

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz