Najmodniejsze fryzury damskie w 2020 roku

fot. materiały prasowe

Moda w stylizacji fryzur damskich zmienia się niemalże co sezon. To daje kobietom możliwość częstych zmian wizerunku i eksperymentowania z włosami. Nie inaczej jest w 2020 roku. Niezależnie od długości włosów styliści mogą zaproponować wiele ciekawych kreacji, które czasem tylko odświeżą wygląd, ale mogą też dokonać prawdziwej rewolucji. Przeczytaj jakie stylizacje cieszą się największą popularnością w 2020 roku.

Różne oblicza boba

Bob to klasyka, która wydaje się ponadczasowa. Do największych zalet tej fryzury można zaliczyć względy praktyczne. Bob jest bardzo uniwersalną fryzurą, która pasuje kobietom w różnym wieku i o dowolnym kształcie twarzy. W przypadku klasycznego boba stylista skraca włosy do wysokości brody. Często także tył głowy jest dodatkowo wygalany maszynką. Im niżej, tym krótsze włosy zostawia stylista.

Fryzura typu bob może mieć wiele odmian. Jedną z najbardziej modnych w tym sezonie jest tzw. cool girl bob. W tej stylizacji włosy są ułożone na prosto i gładko u nasady. Końcówki są powykręcane w różne strony i sprawiają wrażenie roztrzepanych. To pozwala stworzyć delikatne i nieregularne fale. W stylizacji cool girl bob przedziałek jest na środku głowy. Ten typ fryzury jest bardzo kobiecy i stylowy.

Kolejną wariacją na temat klasycznego boba jest blunt bob. Cechą charakterystyczną tej fryzury jest naturalne i swobodne cięcie, które sprawia, że włosy sprawiają wrażenie kontrolowanego nieładu.

Fryzura typu bob występuje również w wariancie asymetrycznym. W tej wersji włosy z przodu są dłuższe od włosów z tyłu. Często styliści dodatkowo podkręcają je w stronę twarzy. Patrząc od tyłu, fryzura przypomina literę A. Tego typu stylizacje proponuje między innymi Pracownia Fryzjerska Czesanka z Poznania.

Dla kobiet, które nie boją się odważnych fryzur, idealnym wyborem może okazać się stylizacja pixie cut, czyli ostre cięcie. Pixie cut to fryzura z włosami krótko przyciętymi z tyłu i nieco dłuższymi z przodu. Tego typu fryzura wygląda idealnie u kobiet o regularnych rysach twarzy.

Grzywka jest w modzie

Kolejnym trendem stylizacji włosów na 2020 rok jest grzywka. Stanowi ona idealne rozwiązanie dla kobiet, które chcą zamaskować wysokie czoło. Grzywka może występować w formie prostej i równo ściętej, jak również w wersji asymetrycznej lub zaczesanej na bok.

Stylizacja dłuższych włosów

W przypadku kobiet, które mają włosy półdługie, styliści proponują fryzurę typu lob. Jest ona również określana mianem long bob lub collarbone bob. W typ typie fryzury włosy sięgają do obojczyków. Do największych zalet fryzury typu lob trzeba zaliczyć nieszablonowy charakter oraz praktyczność.

Kobiety o długich włosach w 2020 roku powinny postawić na fale, które nadają objętości, zachowując lekkość fryzury. Fale dodają subtelności, a co najważniejsze, nie są trudne do wykonania.

To tylko niektóre ze stylizacji dla kobiet na rok 2020. Jeśli czujesz, że musisz coś zmienić w swojej fryzurze, to warto zajrzeć do Pracowni Fryzjerskiej Czesanka, gdzie prawdziwi profesjonaliści wyczarują dla Ciebie niezwykłą stylizację włosów.

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz