Optometrysta, okulista, refrakcjonista i optyk - specjaliści od wzroku

Czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z okularami lub soczewkami? Być może masz obniżony komfort widzenia i potrzebujesz wizyty u specjalisty. Bez względu na powód, powinieneś udać się do specjalisty, aby zbadać swój wzrok. Istnieją cztery możliwości: optometrysta, refrakcjonista i optyk. Pokażemy Ci, w jakich problemach mogą Ci pomóc!

Specjaliści od wzroku

 

  • Okulista jest lekarzem medycyny, który ukończył studia medyczne i specjalizuje się w dziedzinie chorób oczu. Jest on odpowiedzialny za diagnozowanie i zalecanie odpowiedniego leczenia. Jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące Twoich oczu, on powinien być Twoim pierwszym punktem kontaktu. Jeśli masz ból oczu, problemy z widzeniem lub cokolwiek innego w bezpośrednim sąsiedztwie oczu, udaj się do niego.
  • Refrakcjoniści są ekspertami w dziedzinie systemu refrakcyjnego oczu. Krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm to najczęstsze problemy z oczami. Pomoże Ci dobrać odpowiednią moc soczewek kontaktowych lub okularowych. Pomoże Ci odzyskać ostrość widzenia. Możesz pójść do policealnej szkoły optycznej lub wziąć udział w profesjonalnych kursach, aby pogłębić swoją edukację w tej dziedzinie.
  • Optometrysta jest drugim specjalistą, który może pomóc w problemach z niejasnym widzeniem. Jest on ekspertem w dziedzinie chirurgii refrakcyjnej i może zapewnić pomoce wzrokowe dla oczu. Zna się na chorobach pacjentów i może im pomóc w wyborze najlepszego leczenia i rehabilitacji. Można go znaleźć w wielu stacjonarnych salonach optycznych. Jest odpowiedzialny za korygowanie wad wzroku. Jest to jego główne zajęcie. Jest ekspertem w dziedzinie soczewek kontaktowych i okularów. Pomoże Ci dobrać odpowiednie wzmocnienia do okularów, które ułatwią Ci codzienne życie.
  • Optyk jest odpowiedzialny za wykonanie zamówionych okularów na podstawie recepty, którą wystawia okulista/optometrysta/refrakcjonista. Optyk jest odpowiedzialny za naprawę, konserwację i wymianę szkieł w oprawkach. Czasami optyk może również dobrać odpowiednią moc okularów. Dzieje się tak, ponieważ są oni wykwalifikowani jako optometryści.

Jakie są następne kroki?

Bardzo ważne jest, aby wszystkie kroki związane ze stanem Twoich oczu kierować do okulisty. Będzie on posiadał najbardziej wszechstronną wiedzę na temat oczu i pomoże Ci wybrać najlepszą metodę korekcji wzroku. Pomoże Ci wybrać najbardziej skuteczne i bezpieczne rozwiązanie, które będzie najlepiej dopasowane do Twojego stylu życia. Jeśli już nosisz okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe, powinieneś najpierw skonsultować się z optometrystą. Możesz łatwo i szybko zmienić swoje okulary lub soczewki kontaktowe. Możesz również wymienić okulary lub soczewki kontaktowe w jednym miejscu, ponieważ gabinet specjalisty znajduje się zazwyczaj na tyłach salonu optycznego.

aparat do badania wzroku

Gdzie znaleźć dobrego optyka i optomertystę?

Jeśli potrzebujesz wymienić okulary lub zbadać swój wzrok, optometrysta w Krakowie jest właściwym wyborem. W każdym salonie odwiedzi Cię wykwalifikowany optometrysta, który wykona szereg badań i pomoże Ci dobrać odpowiednie okulary lub soczewki. Salon może pomóc Ci w zakupie nowych okularów, lub wymianie obecnych okularów na soczewki korekcyjne. Chcesz kupić nowe okulary po obniżonej cenie? Powinieneś zajrzeć do optyka online, czyli kodano.pl. Możesz tu zamówić okulary korekcyjne u profesjonalnych optyków, pod warunkiem, że posiadasz receptę.

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz