Podkład pod lupą – jak rozpoznać kosmetyk idealny?

Wyrównany koloryt cery, zakamuflowane niedoskonałości i odpowiednia trwałość to tylko kilka cech podkładu idealnego. Jak go rozpoznać? Czy można go czymś zastąpić?

Podkład to kosmetyczny niezbędnik wielu osób

Codzienny makijaż bez czerwonej szminki, zastosowania palety do konturowania lub żelu do brwi można sobie łatwo wyobrazić – nie każdego dnia musimy mieć pełni make-up wraz z jego wszelkimi elementami. Jest jednak taki kosmetyk, bez którego większość kobiet nie wyobraża sobie makijażu, a jest to, oczywiście, podkład.

Podkłady są dostępne w wielu różnych wariantach, które różnią się pomiędzy sobą pod względem konsystencji, stopnia krycia, właściwości, a nawet metody aplikacji. Do najpopularniejszych należą:

  • Podkłady płynne – klasyczne i ponadczasowe podkłady, które dzięki płynnej konsystencji dość łatwo można rozprowadzić przy pomocy różnych technik (palcami, gąbeczką, pędzlem, blenderem). Podkłady płynne mogą mieć działanie nawilżające, a często zawierają też składniki pielęgnujące cerę.
  • Podkłady w kompakcie – również dość popularne. Z uwagi na format i konsystencję można łatwo nosić je przy sobie i użytkować do ewentualnych poprawek makijażu.
  • Podkłady mineralne (sypkie) – od kilku lat cieszą się rosnącą popularnością. Zapewniają dużą dowolność w efekcie krycia, gdyż nakłada się je warstwowo. Są świetnym wyborem dla osób o cerze przetłuszczającej się, gdyż mają sypką postać i zapewniają matowy efekt.

Poziom krycia – kwestia kluczowa przy wyborze podkładu

Zdolność do zakrywania niedoskonałości jest dla wielu osób kwestią priorytetową przy wyborze podkładu i trudno się temu dziwić. Marzeniem wielu jest posiadanie cery o jednolitym kolorze, bez przebarwień i niedoskonałości. Sposobem na to może być wybór mocno kryjącego podkładu albo stosowanie korektora i lżejszego podkładu.

Za podkład o bardzo dobrym kryciu i równie dobrej trwałości jest uznawany, ulubieniec wielu kobiet, Double Wear. To podkład dostępny w różnych wariantach i odcieniach, który jest dostępny na rynku już od lat, a jego formuła wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jak każdy produkt marki Estee Lauder, podkład Double Wear stanowi nie tylko element makijażu, ale też pielęgnacji, jest przyjazny dla skóry i komfortowy w użytkowaniu nawet latem.

Jeśli nie chcemy sięgać po tak mocno kryjący podkład, który jest cięższy od podkładów rozświetlających lub nawilżających, warto przyjrzeć się bliżej paletkom do kamuflażu i lżejszym podkładom mineralnym. Wszelkie niedoskonałości można skorygować właśnie przy pomocy korektorów, a podkład może pełnić wyłącznie funkcję ujednolicenia koloru skóry i wyrównania drobnych niedoskonałości.

Zamiast podkładu – dobry krem BB

Coraz popularniejszą alternatywą dla klasycznych podkładów są kremy BB. Ich rosnąca popularność jest, w dużej mierze, zasługą rosnącej popularności azjatyckiej pielęgnacji skóry. Azjatyckie kosmetyki oraz techniki pielęgnacji i makijażu są coraz bardziej cenione w Europie. Jedną z marek, która oferuje świetne kremy BB, jest firma Missha.

Zaletą kremów BB, a także CC, jest to, że nie tylko ujednolicają koloryt skóry i przykrywają delikatne niedoskonałości, ale też działają pielęgnacyjnie. Kremy BB można połączyć z innymi kosmetykami do makijażu – większe krycie zapewni korektor, a trwalszy efekt uzyskamy, gdy zastosujemy także puder wykańczający.

Podkłady, kremy BB i kosmetyki mineralne to specyfiki, które mogą zrobić dla cery wiele dobrego. Jeśli dobierzemy je do rodzaju i kondycji skóry, zyskamy niezawodne działanie i efekt, który spełni nasze oczekiwania.

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz