Mieszkanie w mieście czy dom szeregowy pod miastem?

Wiele młodych rodzin stoi przed dylematem finansowania swojej pierwszej nieruchomości mieszkalnej. Decydując się na jej zakup, wybieramy zwykle między mieszkaniem w bloku lub w domu szeregowym. Dlaczego spośród tych dwóch opcji warto wybrać szeregowce? Zapraszamy do lektury.

Plusy i minusy mieszkania

Wśród największych zalet mieszkania w mieście możemy wymienić dobre skomunikowanie oraz lokalizację nieruchomości, dzięki którym nierzadko możemy całkowicie zrezygnować z poruszania się samochodem.

Poza tym mieszkanie w takim lokalu jest o wiele łatwiejsze. Nie musimy zawracać sobie głowy koszeniem trawy lub odśnieżaniem podjazdu. Nie bez znaczenia pozostają także mniejsze koszta utrzymania mieszkania.

A co z minusami? Niestety jest ich całkiem sporo i niektóre z nich nie są uzależnione od nas. Zarówno do plusów, jak i minusów możemy zaliczyć lokalizację mieszkania. Jeśli znajduje się ono w niepewnej i źle skomunikowanej dzielnicy, wówczas komfort życia znacząco spada. Przy zakupie mniejszych mieszkań możemy czuć się nieco klaustrofobicznie, a miłośnicy balkonów raczej nie będą czuli się jak u siebie. Problemem mogą okazać się także hałaśliwi sąsiedzi, niedogodności z trzymaniem zwierząt w mieszkaniu, a także problem z ulokowaniem gości.

Co z domami szeregowymi pod miastem?

Zakup szeregowca stanowi coraz popularniejszą alternatywę dla mieszkań w mieście. Zwykle osiedla domów szeregowych lokalizowane są w atrakcyjnych, bogatych w infrastrukturę i świetnie skomunikowanych lokalizacjach.

Nie bez znaczenia pozostaje także większe poczucie bezpieczeństwa, prywatności i niezależności. Wraz z szeregowcem nabywamy kawałek odgrodzonej działki, dzięki czemu zyskamy również większą i bardziej zróżnicowaną przestrzeń do życia.

Co więcej, same domy szeregowe posiadają zwykle o wiele większy metraż niż mieszkania oferowane w takich samych cenach. Oznacza to, że zapłacimy znacznie mniej za mkw. nieruchomości. Warty odnotowania jest projekt domów szeregowych. Zwykle są one projektowane o wiele lepiej i w bardziej przemyślany sposób.

Wreszcie, do niewątpliwych zalet możemy wymienić spokojną i cichą okolicę oraz z reguły o wiele atrakcyjniejsze sąsiedztwo.

Oczywiście wśród wielu zalet domów szeregowych znajdziemy również kilka niedogodności. Wiele osób odtrąca fakt mieszkania poza miastem i codzienne korki na rogatkach miasta, czy trudności z dostaniem się do lekarza, szkoły lub sklepu bez dostępu do samochodu. Problemem może okazać się także źle zagospodarowane wnętrze domu, jednak uzależnione jest to przede wszystkim od jego projektu.

Jeżeli szukasz komfortowego domu szeregowego pod Poznaniem, koniecznie sprawdź nowezlotniki.pl – nowe osiedle domów szeregowych.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz