Redakcja
bypoznan.pl
Przez ostatnie dwadzieścia lat znacząco wzrosło zainteresowanie społeczeństwa pięknym wyglądem. Dzisiaj liczy się nie tylko dobre ubranie, markowe perfumy i estetyczna fryzura, lecz również takie szczegóły jak śnieżnobiałe zęby o atrakcyjnym wyglądzie. Najlepszym zapewnieniem sobie pięknych zębów jest stosowanie licówek ceramicznych. Cienkie płatki ceramiki porywające powierzchnie licowe zębów przednich oraz przedtrzonowców rozwiązują wszystkie problemy z mankamentami estetycznymi i zapewniają amerykański uśmiech.
Niestety takie rozwiązanie ma również sporo minusów. Jednym z nich jest wysoki koszt wykonania takiego uzupełnienia. Drugą wadą jest ingerencja w tkanki twarde, ponieważ trzeba zeszlifować najbardziej wierzchnią warstwę szkliwa. O wiele bezpieczniejszym i tańszym sposobem na piękny uśmiech jest wybielanie zębów. W przypadku zębów z żywą miazgą można zastosować trzy metody wybielania. Pierwszą z nich jest wybielanie domowe z nakładką, przed którym zęby muszą być dokładnie oczyszczone w gabinecie stomatologicznym za pomocą pasty, szczoteczki, piaskarki. Trzeba również usunąć kamień nazębny będący zmineralizowaną płytką nazębną. Dentysta musi także usunąć wszelkie nieszczelne wypełnienia oraz wyleczyć zęby z próchnicy. Istnieje także możliwość konieczności późniejszej wymiany wypełnień z powodu nieestetycznego ich wyglądu w porównaniu do naturalnych tkanek zęba. Pacjent w tej metodzie otrzymuje nakładkę wykonaną według wcześniej pobranych wycisków oraz preparat, który będzie nakładać do wnętrza owej łyżki (nakładki na zęby).
Czynnym składnikiem wybielającym preparatów zazwyczaj jest nadtlenek wodoru powstający z rozpadu nadtlenku karbamidu. Kolejnym sposobem wybielania jest wybielanie bez nadzoru lekarza preparatami, które można kupić w drogeriach lub internecie. Pasty wybielające są jednak skuteczne tylko przy niewielkich przebarwieniach i nie dają takiego efektu jak wizyta u stomatologa oraz profesjonalne wybielanie zębów. Trzecie rozwiązanie to profesjonalne wybielanie pod nadzorem lekarza za pomocą silniejszych preparatów wybielających. Jest to metoda termokatalityczna, w której jako źródło ciepła stosuje się lampę diodową lub polimeryzacyjną, bądź lasery. Istotne jest jednak założenie koferdamu oraz odpowiednie zabezpieczenie tkanek miękkich przed działaniem dość silnego preparatu. Następnym krokiem jest nałożenie gazy nasączonej preparatem na oczyszczone, wytrawione i osuszone zęby. Czas wybielania jest uzależniony od indywidualnych potrzeb i oczekiwań oraz oceny lekarza dentysty. W niektórych przypadkach można powtórzyć zabieg kilka razy zachowując odpowiedni, tygodniowy odstęp czasu. Zabieg wybielania profesjonalnego kosztuje minimum kilkaset złotych, ale bywa i znacznie droższy. Jak widać stomatologia estetyczna (Kraków IMPLA) staje się coraz częstszym wyborem pacjentów, którzy nie chcą już wyłącznie leczyć bólu oraz próchnicy. Coraz częściej decydują się na dodatkowe zabiegi, które chociaż są droższe, poprawiają samopoczucie i dodają pewności siebie.
Artykuł sponsorowany
bypoznan.pl
Poznański serwis informacyjno - rozrywkowy
Z życia miasta, czyli najważniejsze newsy związane z naszym miastem
Publikujemy, doradzamy, oceniamy, komentujemy
E-mail: miasto@bypoznan.pl