Jak wybrać i gdzie kupić wymarzone okulary przeciwsłoneczne?

Jakimi cechami powinny wyróżniać się okulary przeciwsłoneczne? Przede wszystkim muszą spełniać funkcję ochrony przeciw słońcu. Ważne, żeby były wygodne, zrobione z wysokiej jakości materiałów. Oczywiście liczy się również ich modny design – kupując je, trzeba dobrać odpowiedni rozmiar i kształt, by dobrze się w nich czuć i prezentować. W wielu sieciówkach, drogeriach, a nawet na straganie oferowane są przeróżne modele okularów. Jak ustrzec się przed zakupem nieoryginalnego produktu i do czego może doprowadzić nabycie podróbek? Gdzie warto szukać sprawdzonego towaru?

Zakupy w autoryzowanym salonie

Dostępność i niskie ceny okularów przeciwsłonecznych mogą uśpić czujność i sprawić, że kupiony produkt będzie słabej jakości. Duże promocje powinny budzić czujność. Przedmioty tego typu, jeśli nie mają odpowiednich filtrów, nie są dobrą ochroną dla oczu, a wręcz mogą je poważnie uszkodzić. Brak lub za słaba ochrona UV grozi zapaleniem spojówek, rozwojem plamki żółtej, jaskrą, konsekwencją może być nawet znaczne pogorszenie lub całkowita utrata wzroku. Zakupy w autoryzowanym salonie, który sprowadza markowe okulary od polskich dystrybutorów to gwarancja nabycia oryginalnych modeli. Niezależnie od tego, czy kupuje się okulary przeciwsłoneczne Armani, Versace , Burberry, czy mniej znane pary od polskiego producenta, należy  zwrócić uwagę na to, czy posiadają certyfikaty autentyczności marki, oraz czy są dbale wykonane.

Urozmaicony asortyment sklepu internetowego

Zakup w znanym, autoryzowanym sklepie internetowym to dobra opcja, by nie natknąć się na podróbki. Łatwo sprawdzić opinie o danej firmie. Poza tym w salonie online wybór jest znacznie większy niż w punktach stacjonarnych. Przeglądać i nabyć można towar o dowolnej porze. Wygodny katalog na stronie pomaga zawęzić obszar wyszukiwania do interesujących nas parametrów. Można przeglądać asortyment ulubionych marek lub wybrać  kolor, a także zaznaczyć, czy preferujemy okulary aviator,  wayfarer, geometryczne, czy dowolny inny fason.

Które okulary wybrać?

Przy wyborze okularów słonecznych warto kierować się nie tylko osobistymi preferencjami, ale też dobrać odpowiedni rozmiar i kształt oprawek. Popularna jest zasada, że ostre rysy złagodzą owalne modele, natomiast osoby o okrągłej twarzy wysmuklą ją podłużnymi okularami. W ostatnim sezonie dużą popularnością cieszą się warianty geometryczne. Chętnie wybierane są kanciaste, duże oprawki, które sprawiają, że twarz wygląda na drobną i delikatną. Można też przebierać w rozmaitych kolorach soczewek. Warto wiedzieć, że każdy odcień przypisany jest do konkretnych aktywności i warunków atmosferycznych. Przykładowo dla wrażliwych oczu odpowiednie są brązowe szkła, które wyostrzają widziany obraz, dzięki temu nie trzeba wytężać wzroku. Sprawdzają się podczas jasnych dni, kiedy słońce mocno świeci. Wersja zielona jest dobra na pogodę i niepogodę. Gdy jest słabe nasłonecznienie, soczewki wzmacniają kontrast, a podczas dużego nasłonecznienia odciążają wzrok. Różowe będą idealne przy niedostatecznym oświetleniu, poprawią widzenie naturalnych barw.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz