Jak wybrać najlepszą lokatę?

Posiadane oszczędności warto ulokować w dobrym produkcje bankowym, który zagwarantuje nam zysk. O ile zwykłe konta osobiste często nie oferują żadnego oprocentowania, to lokaty bankowe dadzą nam zysk określony w warunkach danej oferty. Jak znaleźć te najlepsze lokaty?

Jeżeli jesteśmy ostrożnymi inwestorami, dla których liczy się osiągnięcie przewidywalnego zysku i bezpieczne ulokowanie gotówki - wybór lokaty bankowej będzie idealnym rozwiązaniem. 

Jaką lokatę wybrać?

Zależnie od ilości posiadanych środków, czasu na jaki chcesz je ulokować i założonych dotąd kont i lokat w różnych bankach, możesz wybrać ofertę dostosowaną do swoich potrzeb i możliwości. W wielu przypadkach najlepsze lokaty oferowane są tylko dla nowych klientów danego banku. Część z lokat umożliwia umieszczenie na nich ograniczonych i niezbyt dużych sum pieniędzy, na przykład do 10 000 zł. Są także takie, do których koniecznie musisz założyć dodatkowy produkt w danym banku, jak konto osobiste. Przeglądając rankingi lokat najłatwiej będzie wybrać pasującą i spełniającą nasze warunki.

Najlepsze lokaty - top3

Idea Bank wita nowych klientów jedną z korzystniejszych w tej chwili na rynku Lokatą Happy. Trzymiesięczna inwestycja środków w granicach 500 - 20 000 zł daje zysk 4  w skali jednego roku. Lokata możliwa do założenie online i nie wymaga otwierania konta w Idea Banku. Jeśli korzystałeś już z lokaty Happy, możesz rozważyć także lokatę HIT w Idea Banku. Obecnie oferuje ona 3,9% na 3 miesiące dla nowych środków. Nie ma przy tym warunku "nowego klienta".

Jeśli jednak chcesz ulokować środki na dłużej, równie dobre zyski 4% daje Nest Lokata Witaj (zobacz więcej o niej - http://www.wktorymbanku.pl/nest-lokata-witaj-nest-bank/). Lokata przeznaczona jest dla nowych klientów, którzy dodatkowo założą konto osobiste w Nest Banku. Można tu ulokować na 6 miesięcy do 10 000 zł. Samo konto w Nest Banku jest warte uwagi ze względu na to, że jest darmowe, a oferuje większość potrzebnych funkcjonalności.

Bardzo dobrą ofertę, odpowiednią również dla klientów z grubszym portfelem, daje Getin Bank z e-Lokatą Na Nowe Środki. Oprocentowana na 3,9 % oferta na 4 miesiące nie wymaga zakładania konta i jest skierowana zarówno dla nowych i obecnych klientów. Górna granica inwestycji to aż 1 000 000 zł.

Praktycznie wszystkie lokaty możemy założyć już online, bez wychodzenia z domu. Znajdziesz je na http://www.wktorymbanku.pl/lokaty/. Warto postawić na zysk i pomyśleć przyszłościowo nad osobistym budżetem. Wybierz bank z dobrą lokatą.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz