Konopia indyjska jako lek

 

Pierwsze pisemne wzmianki o tej roślinie pojawiły się już w starożytności. Konopia indyjska towarzyszy ludziom od bardzo dawna i nie zawsze była traktowana, jako niebezpieczny narkotyk. Dziś ma wielu swoich zwolenników i przeciwników. Jakie są właściwości tej niezwykłej rośliny?

Historia konopi indyjskiej

Konopia indyjska jako roślina użytkowa, towarzyszy ludziom od ok. 8 tysięcy lat i należy do jednych z pierwszych roślin uprawianych przez człowieka. Pierwsze pisemne wzmianki o konopii pochodzą ze starożytnych Chin. Wychwalały one smaczne i odżywcze nasiona jak i niezwykle wytrzymałe włókna. W książce o medycynie sprzed 2 tysięcy lat, opisany został dobroczynny wpływ konopi przeciwko malarii, reumatyzmowi i wielu innym chorobom. Starożytni Grecy i Egipcjanie nosili ubrania wytwarzane z konopi, równie znanej i rozpowszechnionej jak len. Również działanie psychoaktywne konopi indyjskiej było znane ludziom już od dawna, bo od jakichś 5000 lat. Jednak z czasem pojawiły się głosy zwracające uwagę niebezpieczeństwo związane z zażywaniem marihuany. W 1937r. doszło do delegalizacji konopi indyjskiej w 46 stanach Ameryki. Obecnie marihuana jest uznawana za nielegalny narkotyk w większości krajów świata. Urugwaj to jedyny kraj na świecie, który zdecydował się na pełną legalizację marihuany. W Czechach  możliwa jest uprawa pięciu roślin na własny użytek. W czeskich aptekach można również kupić marihuanę medyczną. w Holandii sytuacja hodowli marihuany jest podobna jak w Czechach. Możliwe jest posiadanie pięciu krzaków na własny użytek. W Polsce legalna jest sprzedaż nasion marihuany w celach kolekcjonerskich.

marihuana co to

Czym jest marihuana?

Marihuana to suszone kwiatostany żeńskich roślin konopi indyjskiej. Do produkcji zazwyczaj używa się kwiatostanów niezapylonych roślin żeńskich, ponieważ tam znajduje się najwięcej substancji psychoaktywnych. Powstały susz zawiera substancje psychoaktywne z grupy kannabinoli, które działają agonistycznie na receptory kannabinoidowe. Za działanie psychotropowe marihuany odpowiada głównie tetrahydrokannabinol (THC) oraz inne kannabinoidy. Osoba będąca pod wpływem marihuany wykazuje zniekształcone postrzeganie rzeczywistości, zaburzenie koordynacji ruchowej, logicznego myślenia oraz pamięci. Odczuwa relaks, odprężenie, euforię, poprawę samopoczucia, dezorientację, brak koncentracji, zmiany w formowaniu myśli i wypowiedzi, senność, uspokojenie, zmiany nastroju, wzmocnione poczucie smaku i zapachu.

Marihuana jako lek

Nieprzerwanie trwa dyskusja na temat stosowania konopi indyjskiej w charakterze leku. Niezaprzeczalne są bowiem fakty, że marihuana wykazuje wiele właściwości leczniczych. Susz konopi indyjskiej ma wpływ na wiele funkcji organizmu człowieka. Już w starożytności marihuana była stosowana jako lek na wiele dolegliwości. Kwiaty konopi indyjskiej były wykorzystywane w celu leczenia zmian skórnych, takich jak owrzodzenia, albo poparzenia. Natomiast nasiona marihuany były stosowane jako lekarstwo o działaniu przeciwzapalnym, przeczyszczającym oraz odrobaczającym. Swoje zastosowanie miał również olej wytwarzany z konopi. Stosowano go jako odżywkę do włosów. Dziś wiadomo, że marihuana jest pomocna w leczeniu objawów jaskry, bólów związanych ze stwardnieniem rozsianym i nowotworów oraz pobudzaniu apetytu u chorych na AIDS. Pomaga też w znoszeniu złego samopoczucia podczas chemioterapii oraz pomaga w glejaka wielopostaciowego. Wykazuje także terapeutyczne działanie w przypadku epilepsji, miażdżycy oraz cukrzycy. W Polsce również zaczęto wykorzystywać medyczną marihuanę jako środek leczniczy. W aptekach można nabyć suplementy oraz leki na bazie marihuany, a także nasiona konopii indyjskiej w specjalistycznych sklepach. Należy jednak podkreślić, że zakup nasion według polskiego prawa może być dokonany wyłącznie w celach kolekcjonerskich. Uprawa marihuany jest w Polsce nielegalna! Jednym ze sklepów, w którym można nabyć kolekcjonerskie nasiona konopii jest ganjafarmer.com.pl

"W sklepie GanjaFarmer.com.pl znajdziesz najwyższej jakości holenderskie nasiona konopi indyjskich. Kupując u nas masz gwarancję że otrzymasz świeże, silne i zdrowe ziarna najlepszych odmian marihuany".

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz