Nauka programowania dla dzieci jako pomysł na edukację pozaszkolną

Potrzeba zajęć dodatkowych dla dzieci z roku na rok przyciąga kolejnych rodziców. Nie jesteśmy zadowoleni z poziomu lub obfitości niektórych kierunków edukacji w szkołach i szukamy na własną rękę tego, co może poprawić wiedzę i umiejętności dziecka w różnych aspektach życia. Zajęcia dodatkowe dla dzieci to nadal głównie zajęcia artystyczne, ale powoli pojawiają się pomiędzy nimi kursy, które są powiązane z rozwojem ważnych z punktu widzenia naszych czasów nauk. Wśród nich prym wiodą warsztaty programowania dla dzieci. Jeżeli Twoje dziecko jeszcze w nich nie uczestniczy, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego powinno.

Nauka programowania dla dzieci to nauka komunikacji.

W dzisiejszym świecie stawia się na pracę w zespole. Niezależnie czy mówimy o pracy zawodowej, czy nowocześniejszych formach edukacji lub spędzania aktywnie wolnego czasu. Jednak umiejętność pracy w grupie należy w sobie wykształcić, tak by nie była ona dla nas „niewygodna”.

Dzieci mają potrzebę bycia częścią zespołu, a podczas lekcji programowania mają to zapewnione poprzez udział zajęciach z innymi słuchaczami w ich wieku i o podobnym stopniu zaawansowania. Stawianie na wspólną pracę wszystkich członków zespołu wykształca w nich satysfakcję z tego, że są częścią grupy, pozwala im mieć zaufanie do innych i do siebie, wspomaga wyrażanie siebie, a także słuchanie innych. Dzieci w trakcie nauki w systemie prac grupowych czują się bardziej pewne siebie i chcą się dzielić wiedzą z innymi.

Rozwój kreatywności.

Dobrze zorganizowane warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży to szereg zajęć, które nie przekazują stałych, niepodważalnych komunikatów. Zajęcia w naszej szkole Zaprogramowani.com odbywają się w myśl zasady Design Thinking. Podczas nich młodzi adepci programowania muszą wysilić wyobraźnię, rozwijać myślenie przestrzenne i planowanie, inaczej nie osiągną celu. Sam cel także nie musi być stałą. Pozwalamy dzieciom na pójście w stronę, którą dyktuje im wyobraźnia, ucząc je, jak wiele można osiągnąć, nie bojąc się próbować wdrażać swoich planów.

Łatwiejsze przyswajanie materiału — także szkolnego.

Nauka programowania dla dzieci to rozwój myślenia logicznego, planowania i analizy, ale i nauka języka angielskiego i języków kodowania. Wszystko to niesamowicie pobudza pewne obszary mózgu, zachęcając go do dalszego rozwoju. Dzięki temu nasi młodzi słuchacze w trakcie i po zakończeniu kursów, mają znacznie mniej trudności w nauce szkolnej, osiągają znaczące sukcesy także w innych kierunkach edukacji, jak i same z siebie chcą się po prostu kształcić dalej.

Chcąc, aby dziecko miało dostęp do powyższych kierunków rozwoju, najlepiej postawić na programowanie.

Co Zaprogramowani.com oferują dodatkowo na swoich zajęciach?

Szkoła Zaprogramowani.com to jedna z najlepszych opcji na kursy programistyczne dla dzieci i młodzieży na terenie Polski. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wypracowaliśmy pewne standardy, aby absolwenci i ich rodzice byli usatysfakcjonowani uczestnictwem.

Oferujemy między innymi:

- dostęp do klas, w pełni wyposażonych w potrzebny sprzęt i materiały edukacyjne, zwalniając słuchaczy z obowiązku przynoszenia własnego laptopa,

- kadrę wykładowców, którzy przede wszystkim są aktywnymi zawodowo programistami. Dzięki temu wiedza przez nich przekazywana jest zawsze najświeższa, zmiany materiałowe wprowadzane na bieżąco a słuchacze mają możliwość poznać dokładniej specyfikę zawodu,

- niską cenę bez utraty jakości zajęć.

Zapraszamy na warsztaty programowania dla dzieci w Poznaniu w szkole Zaprogramowani.com, oferta na stronie https://poznan.zaprogramowani.com

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz