Poprawa stanu zdrowia jamy ustnej dzieci najmłodszych

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w szkoleniu pt. "Edukacja prozdrowotna rodziców i dzieci jako metoda przeciwdziałania chorobom jamy ustnej", organizowanym w ramach projektu "Dzieciństwo bez próchnicy".

Projekt "Dzieciństwo bez próchnicy" ma charakter ogólnopolski, jest realizowany przez Partnerstwo dziewięciu uczelni medycznych i współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy. Jego celem jest poprawa stanu zdrowia jamy ustnej dzieci najmłodszych (0-6 lat) poprzez działania edukacyjne skierowane do samych dzieci, rodziców, nauczycieli i wychowawców przedszkolnych, pielęgniarek i położnych oraz lekarzy pediatrów. Honorowy patronat nad realizacją projektu sprawują: Minister Zdrowia, Minister Edukacji Narodowej, Prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych,  Prezes Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Pierre Fauchard Academy.

Celem szkolenia jest przekazanie Państwu informacji na temat prawidłowych zasad higieny i profilaktyki stomatologicznej dzieci w wieku 0-5 lat. Szkolenie będzie prowadzone przez specjalistów w zakresie stomatologii dziecięcej, którzy w sposób przystępny przekażą Państwu wiedzę na temat zasad prawidłowej profilaktyki stomatologicznej dzieci najmłodszych.

Wizty dentystyczna

Wszystkim uczestnikom zapewniamy materiały szkoleniowe, materiały edukacyjne (ulotki edukacyjne, plakaty zachęcające do prawidłowych zasad higieny jamy ustnej) oraz poczęstunek w trakcie przerwy. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma również stosowny certyfikat. Udział w szkoleniu jest bezpłatny!

Szkolenie odbędzie  się 22 września  2016 roku o godz. 17:00 - 19:30, w Centrum Kongresowo Dydaktycznym przy ul. Przybyszewskiego 37 w Poznaniu, w Sali.

Źródło:poznan.pl

 

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz