Uroczystość ślubna

W życiu większości z nas przychodzi moment, w którym poznajemy swego wybranka i stajemy z nim na ślubnym kobiercu. Ślub jest niesamowicie ważnym w życiu elementem. Łączy dwoje ludzi w większości przypadków już na zawsze. Do końca swych dni mamy obowiązek wspierać się, szanować. Do zaślubin potrzebne są długie przygotowania. Nie możemy wyjść za kogoś pod wpływem impulsu. Co musimy zorganizować przed ceremonią?

Dla kobiet podstawą jest dobór stroju. W oparciu o własne upodobania, modę czy też wybór tematyczny imprezy wybieramy suknie ślubne (Anna Kara Warszawa). Suknia ślubna jest znaczącym elementem całej ceremonii. Dla niejednej z kobiet jest najważniejszym z nich. Bądź co bądź dzień ten zapamiętamy do końca naszego życia więc chcielibyśmy wyglądać w nim jak najlepiej.

Kolejnym ważnym elementem są kwiaty. Jak tu w takim dniu obejść się bez nich? Najczęściej stosuje się białe róże ale coraz częściej wybierane są inne kolory.

Ostatnimi czasy nastaje moda oraz możliwość na ślub w niecodziennych sceneriach. Przykładowo decydując się na ślub w Warszawie możemy wziąć go pod pałacem kultury, w centrum nauki czy w każdym innym miejscu.

Co odważniejsi decydują się na zawarcie związku małżeńskiego lecąc balonem czy też skacząc ze spadochronem, ale do takich wyczynów potrzebna jest nie lada odwaga.

Jeżeli mamy już miejsce należy spisać listę gości. Musimy zaplanować kto gdzie usiądzie, kto będzie z kim przy jednym stole itd.

Nie możemy zapomnieć rzecz jasna o symbolu zawarcia związku jakim są obrączki. Obrączki dzięki swemu idealnie okrągłemu kształtowi nie posiadają oczywiście początku i końca. Brak tych elementów symbolizuje nieskończoność i wieczność uczuć. Dobierając obrączki ich kształt, wzór czy materiał z jakiego są wykonane sprawiają, że każda młoda para posiada unikatowe, jedyne w swoim rodzaju obrączki. Z tym elementem biżuterii wiąże się kilka zabobonów. Przykładowo nie powinno się przymierzać obrączek cudzych gdyż grozi to zdradą współmałżonka.

Tort weselny! Święto to nie może się bez niego obejść. Jakimi aspektami powinniśmy się kierować wybierając go zależy tylko od naszej pomysłowości.

Uroczystość weselna łączy się z tradycją wykonania przez młodą parę pierwszego tańca. Warto na to się przygotować odpowiednio wcześniej i gdy jest konieczność udać się do wykwalifikowanych nauczycieli.

Przed ślubem coraz częściej decydujemy się na wieczór kawalerski/ panieński. przyjęło się iż to świadkowie są odpowiedzialni za zaplanowanie tego wydarzenia.

Kwintesencją udanego wieczoru kawalerskiego jest do aby Pan młody pamiętał przynajmniej część z niego. Dotarł kolejnego dnia w całości do ołtarza. Warto by było jakby alkohol wypity poprzedniego dnia zdążył już się ulotnić, a Pan młody nie miałby zaburzonego myślenia.

A może zorganizować go w trochę inny sposób niż wyjście do pubu, na striptiz czy inne imprezy?

Męskie grono lubi atrakcje takie jak spływy kajakowe, paintball, escape room czy może nawet skoki na bungee dla bardziej odważnych.

Po takiej zabawie można zorganizować zadania dla Pana młodego. ogranicza was tutaj tylko i wyłącznie wasza wyobraźnia. Panom bardziej spodobają się pewnie zabawy w stylu rosyjskiej ruletki z wodą, spirytusem czy wódką. Ale może znajdą się i tacy, którym spodoba się test na ojca! ( zakładanie lalce pampersów, przebieranie jej tak aby jej nie uszkodzić).

Dnia ceremonii nie da się już opisać. To trzeba przeżyć.

 

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz