Gdzie w Poznaniu kupisz najtańsze ubezpieczenie OC? Porównaj oferty z cenami ubezpieczycieli

Średnia cena ubezpieczenia OC w Poznaniu wynosi 1103 zł a to aż 55% procent więcej niż przed rokiem. Różnica cen u poszczególnych ubezpieczycieli różnią się nawet o 900 złotych, dlatego warto będzie zawsze porównać oferty, by znaleźć dla siebie dobrą propozycję.

Ceny OC w Polsce są średnie nawet o 55% wyższe niż przed rokiem. Tak dużymi podwyżkami ubezpieczyciele odbijają sobie lata strat w segmencie. Inne przyczyny wzrostu cen to także rosnące kwoty świadczeń za szkody osobowe, koniec wojny cenowej a także rosnąca liczba wypadków, równanie składek również do poziomu innych krajów UE a także kwestia podatku bankowego, który dotyczy towarzystw ubezpieczeniowych.

Trzeba zauważyć, że nie we wszystkich miastach ceny rosną podobnie. W Poznaniu wzrost cen jest przykładowo jeden z najniższych ze wszystkich miast wojewódzkich i wynosi mniej więcej 52 procent mniej jest w Łodzi i Krakowie po 51%. Dla porównania w Lublinie kierowcy za OC w tym roku zapłacą ponad 64% więcej.

Różnice w cenach OC między miastami będą wynikają przede wszystkim z prowadzonych przez ubezpieczycieli statystyk wypadkowych, na podstawie których oceniane będzie to jak wygląda ryzyko wypadków w danym miejscu. Im większe prawdopodobieństwo kolizji tym większe będą składki OC w danym mieście. Należy pamiętać, że ubezpieczyciele dążą do tego, by mieć w portfelu określony typ kierowców. I to właśnie takim osobom będą oni oferować najlepsze propozycje cenowe. Dlatego w jednym mieście ceny OC poszczególnych firm mogą być tak bardzo zróżnicowane. Jeśli nie chcemy przepłacać na pewno trzeba będzie sprawdzić kilka ofert przed zakupem.

Dachowanie samochodu

Samochód dachował na Głogowskiej a ranna kobieta trafiła do szpitala

Średnia cena ubezpieczenia OC według wyliczeń serwisu mfind.pl w Poznaniu wynosi 1103 zł. To dużo więcej niż przykładowo w Rzeszowie, gdzie będzie to mniej więcej 830 zł natomiast w przypadku Wrocławia wynosi to już 1230 zł. Oczywiście ceny u ubezpieczycieli także są zróżnicowane. Można bowiem zauważyć, że według serwisów porównujących najtaniej w Rzeszowie za ubezpieczenie zapłacimy około 650 zł w Warcie. Najwięcej natomiast klient będzie płacił w Gdańsku w firmie Uniqa ponieważ aż 1854 zł a więc trzy razy więcej.

A jak to wygląda, jeśli chodzi o Poznań: http://auto-online.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie-samochodu/jkkm/ubezpieczenie-samochodu-oc.html. Z danych wynika, że najtańszą ofertę będziemy mieli w Libery Ubezpieczenia, gdzie cena będzie wynosić 816zł. Najdroższa propozycja to Uniqa, gdzie zapłacimy już 1698 zł. Różnica jest więc ponad dwukrotna. Wszystkie wyliczenia, które są podawane odnoszą się do mężczyzny, który ma 36 lat, żonę i jedno dziecko a także wypracował sobie do tego momentu maksymalne zniżki, posiada prawo jazdy 16 lat. Wyliczenia są pod kątem Volkswagen Golf Hatchback z roku 2007 z przebiegiem 200 tysięcy i silnikiem Diesla o pojemności 1,9 l.

Widzimy więc, że to zróżnicowanie na rynku jest rzeczywiście spore i dlatego trudno jednoznacznie sprawę ocenić, szczególnie, że ubezpieczyciele ciągle zmieniają ofertę i wpływa na nią wiele istotnych czynników, które będzie trzeba wziąć pod uwagę.

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz