Wynajem biura w Poznaniu — na co zwrócić uwagę?

Własny biznes kusi coraz większą liczbę osób. Tym bardziej że obecnie nie trzeba mieć bardzo dużego kapitału własnego, aby stać się prawdziwym rekinem biznesu. Na samym początku niezbędne będzie znalezienie biura dla swojej firmy. Popularnym sposobem przynoszącym wiele korzyści jest postawienie na wynajem. Pragnąc znaleźć powierzchnię biurową w Poznaniu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Gdzie szukać biur na wynajem?

Na samym początku przydatna jest wiedza związana z tym, gdzie szczególnie opłaca się rozpoczynać poszukiwania przestrzeni biurowych w stolicy Wielkopolski i nie tylko. Bogatą ofertę, która jest w stanie usatysfakcjonować właścicieli firm związanych z różnymi branżami, można znaleźć na stronie internetowej https://www.officelist.pl/pl/poznan/. Podczas analizowanie wszystkich dostępnych opcji należy zwrócić uwagę nie tylko na metraż oraz cenę wynajmu.

Dobra lokalizacja — czyli jaka?

Każda działalność jest inna, dlatego też różne są także wymagania związane z lokalizacją. Najważniejsze jest jednak zwrócenie uwagi na to, aby klienci oraz kontrahenci mogli łatwo trafić do biura. Oznacza to, że budynek musi być łatwo dostępny z ulicy i mieć w pobliżu parking, gdzie będzie można pozostawić samochód. Do tego niezwykle istotne jest dobre oznakowanie, aby każdy mógł bez problemu znaleźć siedzibę firmy. Zawsze należy kierować się takimi cechami, które przyciągną grupę docelową i pozwolą właścicielowi firmy czerpać w ten sposób jak największą liczbę korzyści. Ponadto często właściciele działalności wybierają lokalizację umiejscowioną jak najbardziej w centrum, gdyż dzięki temu zyskują dodatkowy prestiż. Bliskość różnych węzłów komunikacyjnych i łatwy dojazd sprawiają, że firma przyciągnie też większą liczbę wykwalifikowanych kandydatów na pracowników, którzy będą chcieli pracować w takim miejscu.

Aranżacja wnętrza — biuro wizytówką firmy

Jeśli do budynku będą przychodzić klienci oraz kontrahenci, to konieczne jest znalezienie miejsca w pełni reprezentatywnego. Dziś szczególnie cenione są nowoczesne oraz minimalistyczne wnętrza, które nie przytłaczają, ale przy okazji dają pewność, że ma się do czynienia z profesjonalistami. Niekiedy można znaleźć biura przeznaczone do wcześniejszego odświeżenia lub wręcz odremontowania. W takim przypadku trzeba zwrócić uwagę, czy na pewno opłaca się wynajmować taką przestrzeń. Podczas poszukiwań należy też zorientować się, czy właściciel biurowca daje możliwość zmiany kolorów ścian i aranżacji zgodnie z potrzebami i wizją przedsiębiorcy. Wszystko to musi zostać zapisane w umowie, aby uniknąć niemiłych niespodzianek.

Pamiętaj też o praktycznym wyposażeniu biurowca

W każdym nowoczesnym biurze powinna znajdować się sieć internetowa, a najlepiej światłowód. Sporą korzyścią może być też to, że w wyposażeniu znajdują się też sprzęty elektroniczne. Jednak wtedy też trzeba zdawać sobie sprawę, że wynajem może być droższy. Warto zwrócić uwagę na to, jakie i ile pomieszczeń będzie potrzebnych do codziennej pracy. Jeśli zatrudniani są pracownicy, to trzeba zapewnić im miejsce pracy, salę wypoczynkową, miejsce, gdzie mogą zjeść lub zrobić posiłek, łazienki, ale też reprezentatywną salę konferencyjną.

Przeczytaj, zanim podpiszesz

Dobra umowa to taka, która zabezpiecza obie strony. W przypadku wynajmu koniecznie trzeba dopilnować spraw finansowych — kosztów związanych z czynszem, opłatami eksploatacyjnymi, czyli wodą, mediami, sprzątaniem czy wywozem śmieci, ale też wydatków opłacanych przez najemcę. Do tego należy ustalić kaucję za pomieszczenia biurowe lub inną formę zabezpieczenia finansowego.

W dalszej kolejności istotny staje się okres wypowiedzenia oraz kary finansowe za zniszczenia lub awarie. Tutaj już wkracza to na pogranicze ubezpieczenia, które również jest wskazane w trakcie wynajmu biurowca. Dzięki temu w razie wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń losowych będzie dokładnie wiadomo, kto ponosi koszty. Popularnym rozwiązaniem jest po prostu ubezpieczenie pomieszczeń przez właściciela biura. W razie potrzeby najemca może to samo zrobić z ruchomościami, którymi wyposażył wnętrze.

 

Artykuł Zewnętrzny

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz