Stabilna sytuacja na rynku pracy w Poznaniu sprzyja inwestycjom w nowe mieszkania

Położone nad rzeką Wartą, niewielkie miasto Poznań, co roku przyciąga wielu turystów, studentów, a także nowych mieszkańców. Poznań jest spokojnym, a także bardzo atrakcyjnym miejscem do mieszkania oraz jak się okazuje także do pracy.

W Poznaniu jest najniższa stopa bezrobocia, dlatego nie ma problemów ze zdobyciem pracy. Z tego względu, coraz więcej osób decyduje się na podjęcie pracy w Poznaniu. Jak można zaobserwować, Poznań jest miastem, które rozwija się w bardzo szybkim tempie i wciąż powstają tam nowe inwestycje.

Poznaniacy nie mogą narzekać także na brak zielonych terenów – pierścień fortów, ring Stubbena i wiele nadwarciańskich, urokliwych miejsc. Co więcej, Poznań słynie z przepięknych zabytków w stylu gotyckim, Zamku Królewskiego czy renesansowego Ratusza na poznańskiej starówce. Oprócz tego wielość ośrodków kulturalnych, galerii, festiwali i międzynarodowych targów. Słowem, w Poznaniu nie można narzekać na nudę, na brak pracy i spokoju. Jak wygląda sytuacja na rynku mieszkaniowym? 

Według ostatnich analiz, na metr kwadratowy nowego mieszkania w Poznaniu będzie trzeba zapłacić średnio ponad 6678 zł. To cena znacznie niższa i atrakcyjniejsza niż w Krakowie czy Warszawie. Z tego powodu, coraz więcej inwestorów i deweloperów przyjeżdża do Poznania. Do tego dochodzą także korzystna sytuacja na rynku pracy i spadek bezrobocia. Co w skrócie oznacza, że coraz więcej osób będzie przyjeżdżało do Poznania, a deweloperzy będą inwestować w nowe mieszkania.

Jak szukać mieszkania w Poznaniu?

Kupno nowego mieszkania, podobnie jak i w każdym innym mieście nie należy do najprostszych rzeczy. Jeżeli zdecydowaliśmy się na zainwestowanie w lokal pochodzący z rynku pierwotnego należy zadać sobie kilka podstawowych pytań. Po pierwsze, jakie są nasze oczekiwania, a mianowicie:

  • Ile osób miałoby mieszkać;
  • czy mieszkanie ma znajdować się w centrum miasta;
  • czy mieszkanie ma znajdować się blisko twojej pracy/szkoły;
  • czy zależy ci na wysokim standardzie mieszkania;
  • jakim budżetem dysponujesz;
  • czy mieszkanie ma być małe czy duże;
  • czy kupujesz mieszkanie pod wynajem?

Jeżeli dokładnie przeanalizowałeś poniższe pytania i znasz na nie odpowiedzi, kupno mieszkania nie powinno być dla ciebie aż tak trudnym wyzwaniem. Jak podkreślają deweloperzy, często dużym problemem jest dla nas wybór lokalizacji. Chcemy mieszkać z dala od wielkomiejskiego szumu, blisko natury, parków i miejsca pracy czy studiów. Dlatego też na rynku nieruchomości pojawiają się mieszkania na sprzedaż położone w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Przykładem może być inwestycja "Karpia 22" jednego z najlepszych deweloperów Red Co., w której mamy możliwość kupna nowego mieszkania z balkonem w spokojnej i zielonej okolicy.

Decydując się na kupno mieszkania, pamiętaj, aby dokładnie zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami, a także wziąć pod uwagę swoje plany na przyszłość. Zwróć uwagę także na wybór takiego mieszkania, które w przyszłości będziesz mógł wynająć lub łatwo sprzedać, gdybyś zdecydował się na zmianę miejsca zamieszkania.

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz